Гејминг

play_arrow

Најдобрите нови stealth видеоигри во 2020

Дечките од Gameranx сметаат дека нема многу голем избор на stealth игрици во 2020 година за PC, PS4 или Xbox One, но сепак доволно игри нудат солидни елементи од овој вид.  
Read more
play_arrow

Се сеќавате на играта Mafia? Ова се десетте новитети во римејкот

Обожавателите на култниот класик од 2002 година сигурно ќе сакаат барем да видат што е поразлично во римејкот Mafia Definitive Edition.
Read more
play_arrow

Пет видеоигри што беа премногу амбициозни за да бидат пуштени на пазарот

Некои најавувани видеоигри низ годините изгледале премногу добри за да бидат вистинити и така и се покажало. Премногу амбициозни и футуристички, овие игри никогаш не ја видоа „светлината на денот“.
Read more

Microsoft најави нова и помала верзија на Xbox

Read more
play_arrow

Nintendo ќе го претвори вашиот дом во стаза за тркање

Вљубениците во конзолата на Nintendo кои некогаш посакувале во својот дом да направат стаза за тркање сега ќе имаат прилика за тоа.
Read more
filter

Gigabyte го најави моќниот гејмерски лаптоп Aorus 15P

Компанијата Gigabyte го најави Aorus 15P, лаптопот кој е наменет за професионални гејмери.
Read more
play_arrow

CD Projekt ја најави видеоиграта The Witcher: Monster Slayer

Студиото CD Projekt ја најави видеоиграта под назив The Witcher: Monster Slayer која е многу слична на играта Pokemon Go.
Read more
play_arrow

Топ 10 нови видеоигри во септември 2020

Септември ќе ни донесе низа нови игри за PC, PS4, Xbox One и Nintendo Switch.
Read more
play_arrow

„Gotham Knights“: Погледнете ја најавата за новата видеоигра на Games Montreal

Games Montreal и DC открија дека ја подготвуваат новата видеоигра „Gotham Knights“. Видеоиграта е сместена во светот на Бетмен, а ќе може да бирате помеѓу неколку ликови.
Read more
play_arrow

25 најдобри Single Player видеоигри во 2020

2020 година е исполнета со одлични Single Player видеоигри, a Gameranx направи избор од 25-те најдобри за PS4, PS5, Xbox One, Series X, Nintendo Switch…
Read more
filter

Пандемијата ја зголеми побарувачката за видеоигри: Продадени сите конзоли Nintendo Switch

Пандемијата на коронавирусот ги направи видеоигрите уште попопуларни бидејќи милиони луѓе се сè уште во своите домови и бараат занимација.
Read more
play_arrow

Топ 6 ретро видеоигри за Android

Овие видеоигри ги обожававте како деца, а некои од нив се со нова графика и нови опции. Ова се топ 6 ретро видеоигри за Android.
Read more
реклама

Во Викендот без ДДВ ќе се купуваат домашни производи и ИТ опрема до 30.000 денари

Read more

Викендот без ДДВ на 10, 11 и 12 октомври

Read more

Збунувачки тврдења од кавкаскиот конфликт: И двете страни победуваат

Read more

На референдум Швајцарците одбија да се затворат кон ЕУ

Read more