Интернет

Vodafone прв ја лансира 5G мрежата во Холандија

Vodafone прв ја лансира 5G мрежата во Холандија

Vodafone вечерва ќе ја активира својата 5G мрежа низ половина од територијата на Холандија.
Read more
Како да споделувате фајлови и фолдери од Google Drive преку линк?
play_arrow

Како да споделувате фајлови и фолдери од Google Drive преку линк?

Како корисници на алатката Google Drive можете да споделувате фолдери и фајлови преку линк или преку директен e-mail од Google Drive. Како да го направите тоа научете од туторијалот на Howfinity.  
Read more
Колкаво е зрачењето на 5G во најлошо можно сценарио?

Колкаво е зрачењето на 5G во најлошо можно сценарио?

Скопје, 25 април 2020 (МИА) – Од почетокот на пандемијата, АЕК не бележи зголемување на барањата за решавање спор од страна на претплатниците, кои се поврзани со квалитетот на услугите, вели во интервју за МИА Сашо Димитријоски, директор н
Read more
Безос и Маск се меѓу милијардерите чие богатство расте за време на пандемијата

Безос и Маск се меѓу милијардерите чие богатство расте за време на пандемијата

Вкупното богатство на американските милијардери, меѓу кои и на основачот на Amazon, Џеф Безос и на Tesla, Елон Маск, се зголемило за околу 10 проценти за време на пандемијата на COVID-19, стои во извештај на Институтот за политички истражу
Read more
Twitter брише објави со дезинформации за 5G технологијата

Twitter брише објави со дезинформации за 5G технологијата

Социјалните медиуми се фатија во костец со бројните теории на заговор што во изминатиов период се шират во врска со 5G технологијата.
Read more
ЕК: Нема никаква поврзаност помеѓу 5G и коронавирусот

ЕК: Нема никаква поврзаност помеѓу 5G и коронавирусот

Брисел, 17 април 2020 (МИА) – Европската комисија (ЕК) денеска одговори на бројните дезинформации што се шират на социјалните медиуми за некаква поврзаност со 5G мрежата и епидемијата на коронавирусот, јави дописничката на МИА од Брисел.
Read more
Водич за почетници: Како да активирате и користите PayPal?
play_arrow

Водич за почетници: Како да активирате и користите PayPal?

PayPal е онлајн платформа за плаќање, примање и праќање пари, за лични и бизнис потреби. Во нашата земја услугата PayPal е достапна од јуни, 2014 година.
Read more
Чао СМС, здраво 5G пораки

Чао СМС, здраво 5G пораки

Пред неколку дена, трите главни мобилни оператори во Кина одржаа онлајн прес-конференција на која заедно ја претставија новата опција – 5G пораки.
Read more
Како да го заклучите вашиот Netflix профил?
play_arrow

Како да го заклучите вашиот Netflix профил?

Платформата Netflix има опција за родителска контрола што овозможува заклучување на индивидуалните профили на еден корисник со четирицифрен ПИН.
Read more
Хакирани Zoom профили се продаваат на dark web

Хакирани Zoom профили се продаваат на dark web

Експерти на компанијата Cyble открија дека хакери продаваат податоци од корисници на апликацијата Zoom и тоа по багателни цели, а во некои случаи и бесплатно.
Read more
Основачот на Twitter ќе донира милијарда долари за борбата со COVID-19

Основачот на Twitter ќе донира милијарда долари за борбата со COVID-19

Основачот и сопственик на Twitter, Џек Дорси најави дека ќе донира милијарда долари за борбата против пандемијата на COVID-19.
Read more
Twitter отстрани профили од Србија, Египет, Индонезија… со владини пропаганди

Twitter отстрани профили од Србија, Египет, Индонезија… со владини пропаганди

Twitter денеска отстрани илјадници сметки од Србија, Египет, Хондурас, Индонезија и Саудиска Арабија за постапување според владини директиви или за промовирање провладина содржина.
Read more
реклама

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Како би ја опишале Македонска Пошта во една фотографија?

Read more

Српски туристи избркани од грчкиот остров Евија

Read more