Мобилни

play_arrow

Infinix Zero Ultra се полни од од 0 до 100%  за 12 минути 

Производителите на телефони деновиве се тркаат за издавање на уред со сензор Samsung HP1 од 200 MP, а еден од тие производители е Infinix, кој штотуку го лансираше својот паметен телефон Infinix Zero Ultra.
Read more
filter

Функциите на камерата од серијата Xiaomi 12T носат корисничко искуство какво што не сте виделе досега

Запознајте ја серијата Xiaomi 12T која открива нови нивоа на креативност и детали во паметните телефони
Read more

Xiaomi ги претстави 12Т и 12Т Pro

Read more

Откриени нови детали за серијата Galaxy S23 на Samsung

Samsung следната година ќе претстави нови мобилни телефони од серијата Galaxy S23, а сега се откриени и нови детали за нив.
Read more

Кои се најбрзите Android телефони во моментов?

Објавена е листата на најбрзи телефони за претходниот месец, која редовно ја објавува AnTuTu, и се состои од премиум модели.
Read more
play_arrow

iPhone 14 Pro „растури“ на тестот за квалитет на камерата

Добро познатиот сајт DxOMark го тестираше квалитетот на камерата на iPhone 14 Pro, а најновиот телефон на Apple постигна завиден резултат.
Read more

Новиот Xiaomi многу потсетува на iPhone 14 Pro поради еден важен детаљ

Xiaomi вчера во Кина претстави „копија“ на iPhone 14 Pro. Притоа, мислиме на предниот дел на телефонот и „пилулата“ на врвот.
Read more

Протекоа фотки од новите Galaxy S23 кои откриваат практично сѐ

Благодарение на протекувањето на фотографии можете да погледнете како ќе изгледаат телефоните Samsung Galaxy S23 и Galaxy S23+.
Read more

Збогум Pro Max, Apple воведува нова класа на телефони

Подгответе се, iPhone 15 Ultra доаѓа следната година.
Read more
play_arrow

Скап е, но нема лесно да го скршите: iPhone 14 на тест на издржливост

Најновиот iPhone 14 се најде во рацете на Зак, од популарниот YouTube канал JerryRigEverything, кој ја тестираше издржливоста на телефонот.
Read more

6 типа на апликации кои најмногу ви ја трошат батеријата

Апликациите се еден од главните виновници за краткото траење на батеријата на паметните телефони.
Read more

„Протекоа“ првите информации - iPhone 15 нема да има засек

Додека повеќето клиенти чекаат да го зграпчат iPhone 14, пристигнуваат првите гласини за следниот уред.
Read more
реклама

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more