Мобилни

Apple ќе овозможи поправка на iPhone со користење на користени делови

Apple е меѓу компаниите кои многу зборуваат за одржливост, но сепак сакаат луѓето да купуваат нов модел секоја година. Меѓутоа, сега ја проширува својата програма за самопоправка.
Read more
filter

HMD ги претстави Nokia мобилните 6310, 5310 и 230

HMD усвои нов мултибренд пристап за своите мобилни телефони, но сепак се држи до брендот Nokia за фичерфон уреди.
Read more
filter

Motorola ги откри спецификациите на смартфонот Moto G64 5G

Еден ден по објавувањето на пристигнувањето на новиот смартфон, Motorola ги откри спецификациите што ќе ги има моделот Moto G64 5G, иако официјално ќе биде претставен на 16 април.
Read more

Најевтините телефони ќе доживеат бум – цвета продажбата на смартфони

Испораките се очекува да се зголемат за 3 проценти во текот на 2024 година, додека главниот поттик за раст треба да дојде од пазарите во Индија, Блискиот Исток и Африка.
Read more

Како да го изберете вистинскиот паметен телефон за вас?

Со овие пет чекори, можете да го олесните процесот на селекција и да го пронајдете совршениот телефон кој одговара на вашите потреби.
Read more
filter

Vivo ја претстави новата X Fold3 серија смартфони

Новата серија на паметни телефони X Fold3 од Vivo е значително подобра, побрза и помоќна, а воедно и полесна.
Read more
filter

Xiaomi Civi 4 Pro е првиот смартфон со Snapdragon 8s Gen3 процесор

Xiaomi го претстави Civi 3 Pro во Кина, првиот паметен телефон што го користи Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3 процесорот.
Read more

Како да си ги вратите фотографиите што случајно сте ги избришале од телефонот?

Случајно избришавте важни слики од вашиот телефон? Не е важно дали користите Android или iPhone, ова се чекорите што можете да ги преземете.
Read more

Доаѓа нова технологија: Apple работи на телефон со екран без рамка

Како што наближува септември, така сѐ повеќе дознаваме за паметните телефони iPhone 16.
Read more

HMD најави враќање на иконата, се очекува новата Nokia 3210

Компанијата HMD на Светскиот конгрес за мобилни телефони минатиот месец најави нов телефон на Nokia кој пристигнува во мај, а новата објава на социјалната мрежа X дава идеја за тоа што да очекуваме.
Read more

Google ненамерно откри дека доаѓа смартфонот Pixel 8a

Компанијата Google индиректно потврди дека смартфонот Pixel 8a пристигнува на пазарот.
Read more
play_arrow
filter

Официјално претставен Nothing Phone (2а)

Nothing Phone (2a) конечно се појави на пазарот по многу шпекулации и го носи најголемиот дел од она што го нуди Nothing Phone (2), но по пониска цена.
Read more
реклама

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Read more

Колку ќе платите за кафе, храна и сладолед на одмор во Грција?

Read more

Марс влезе во Бик: Промена на работа, продавање недвижнини

Read more

5 летни салати  - идеален избор за во жешки денови

Read more