Мобилни

Apple сепак го враќа евтиниот iPhone

Apple наводно повторно работи на следната генерација на телефонот iPhone SE.
Read more

Samsung ги претставува најновите производи, услуги и иновации на Galaxy на MWC 2023 година

Samsung Electronics ќе ги прикаже своите најнови производи и услуги, вклучувајќи ги Galaxy S23 Ultra и Galaxy Book3 Ultra, на Светскиот мобилен конгрес (MWC) во Барселона од 27 февруари до 2 март 2023 година.
Read more
filter

Познат изгледот на iPhone 15, iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max

Read more

Познати нови детали за смартфонот Black Shark 6

Брендот Black Shark на Xiaomi во март минатата година во Кина ја претстави Black Shark 5  од серијата на Black Shark телефони, а неговиот наследник се очекува да пристигне истиот период оваа година.
Read more

Кој прв ќе претстави телефон на преклоп со најмоќниот Snapdragon чип?

Кинеска компанија подготвува нов телефон на преклоп, а сега имаме некои од клучните карактеристики на уредот.
Read more

Јужна Кореја прва ќе воведе 6G мрежа

Read more

Неотпакуван iPhone од прва генерација се продаде 100 пати поскапо од оригиналната цена

Примерок од првата генерација смартфони на Apple iPhone беше продадена на аукција за 63.000 долари, што е околу 100 пати повеќе од првичната цена.
Read more

Како би можело да изгледа iPhone 15 Pro?

Се очекува iPhone 15 Pro да биде објавен заедно со Pro Max и два други модели на iPhone во текот на есента оваа година.
Read more

Како најбрзо да ја наполните батеријата на телефонот?

Сигурно ви се има случено да се најдете во ситуација да мора да излезете, а батеријата на телефонот ви е речиси празна.
Read more

Серијата Samsung Galaxy S23 урива рекорди во претпродажба

На почетокот на овој месец, Samsung ја претстави серијата Galaxy S23. Компанијата веќе започна со претпродажба на телефони од оваа серија.
Read more

Колку чини производството на iPhone 14 Pro Max?

Read more
play_arrow

Kолку е издржлив Galaxy S23 Ultra?

Samsung ја претстави серијата Galaxy S23 на почетокот на месецот.
Read more
реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more