Мобилни

play_arrow
filter

Motorola го претстави флагшипот Moto Razr 2022

Конечно пристигна новиот флагшип од Motorola, а тоа е Moto Razr 2022.
Read more

Како да го спасите телефонот ако ви падне во солена вода?

Во случај телефонот да ви падне во солена вода, има некои работи што можете да ги направите за да го зачувате и да го вратите во нормална работа.
Read more
play_arrow

Дали гејмерскиот Black Shark 5 Pro ќе го помине тестот на издржливост?

Гејмерските телефони се популарни меѓу корисниците на мобилни уреди, а како еден од нив помина на тестот за издржливост погледнете во видеото подолу.
Read more

Тензиите меѓу Кина и Тајван го одложуваат излегувањето на iPhone 14?

Растечките тензии меѓу Кина и Тајван може да доведат до одложување на паметниот телефон iPhone 14 на Apple.
Read more

Nio влегува на пазарот на мобилни телефони, првиот модел ќе пристигне следната година

Компанијата Nio Mobile Technologies Co Ltd денеска официјално е регистрирана со капитал од 100 милиони долари, а претставник е коосновачот и претседател на компанијата Нио Чин Лихон.
Read more
play_arrow
filter

OnePlus го претстави смартфонот OnePlus 10T, познати и цените

Компанијата OnePlus го претстави својот нов паметен телефон, OnePlus 10T, кој е достапен и за клиентите во Европа.
Read more

Samsung ви овозможува да ги скриете вашите податоци од сервисерите на телефони

Read more
play_arrow

Како се покажа Nothing Phone (1) на тестот за издржливост?

Еден од најинтересните телефони кои се појавија во последно време е Nothing Phone (1). Дојде време овој уред да се стави на тест за издржливост.
Read more
filter

Новите рендери го откриваат изгледот на Galaxy Z Flip 4 и Z Fold 4 во различни бои

Read more

Колку е издржлив телефонот со најголема камера во светот?

Имаме шанса да видиме дали новиот телефон Xiaomi 12s Ultra, кој го краси најголемата камера на светот на задната страна, ќе успее да го преживее тестот за издржливост JerryRigEverything.
Read more

OnePlus 10T 5G доаѓа во август, ќе се продава и во Европа

По претставувањето на моделот OnePlus 10 Pro претходно оваа година, OnePlus најави нов флегшип.
Read more

6 места каде не треба да го полните телефонот

Ви „умре“ батеријата? Не правете грешка со полнењето.
Read more
реклама

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more