Мобилни

filter

Google објави тизер за новиот смартфон Pixel – што да очекуваме?

Развојот на следниот смартфон на Google наречен Pixel 4a воопшто не се држеше во тајност, а сега компанијата го објави и првиот тизер за најава.
Read more
filter

Блогерите побрзи од Apple: Објавени фотографии од екранот на iPhone 12

Веќе некое време се шпекулира дека iPhone 12 ќе има 5,4-инчен екран, а сега се појавија и првите фотографии кои го потврдуваат тоа.
Read more
play_arrow
filter

OnePlus го претстави новиот смартфон Nord

OnePlus конечно и официјално го претстави новиот смартфон Nord кој за почетна цена од 399 евра нуди OLED екран со фреквенција на освежување од 90 Hz, 5G мрежа, 8 GB RAM и двојна селфи камера.
Read more

Нови шпекулации: Apple во септември ќе го претстави најновиот iPhone

Со години наназад компанијата Apple во средина на септември ги претставува новите модели. Меѓутоа, со оглед на пандемијата на коронавирусот можно е претставувањето да биде одложено.
Read more

Новиот iPhone конечно ќе добие перископска телефото камера

Наредната генерација iPhone што ќе стигне во 2022 година ќе има перископска телефото камера, покажуваат новите истражувачки заклучоци на етаблираниот аналитичар Минг-чи Куо од TF Securities.
Read more
filter

Познат датумот кога Lenovo ќе го претстави гејмерскиот смартфон Legion

Компанијата Lenovo се враќа во светот на смартфоните со врвни перформанси, а нејзиниот нов уред ќе биде наменет за гејмерите.
Read more
play_arrow
filter

Објавено кратко видео за претстојниот Samsung Galaxy S20 Ultra

Додека го очекуваме официјалното претставување на новиот смартфон на Samsung, се појави кратко видео кое покажува како би можело да изгледа новиот Galaxy S20 Ultra.
Read more

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Samsung објави кога ќе го претстави новиот Galaxy Note 20. 
Read more
play_arrow
filter

Поглед во новиот смартфон Poco M2 Pro кој чини помалку од 200 долари

Брендот Poco го претстави својот нов смартфон, а тоа е M2 Pro.
Read more
play_arrow

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Истражувањата покажуваат дека бактериите на мобилниот телефон можат да преживеат и до четири дена на екранот. 
Read more
filter

Како ќе изгледа новиот Galaxy Note 20 Ultra?

Објавени се рендери за новиот Galaxy Note 20 Ultra на веб-сајтот на Samsung.
Read more
filter

Објавени првите фотографии за Galaxy Z Flip 5G

Samsung сè уште не го претстави својот нов 5G смартфон на преклоп, но на интернет се појавија првите фотографии коишто откриваат како ќе изгледа овој уред.
Read more
реклама

УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

Read more

Конор Мекгрегор ја запроси Ди по 12 години врска

Read more

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Read more

Психопатите и нарцисоидните луѓе почесто не ги почитуваат мерките за заштита од COVID-19

Read more