Мобилни

Што ново подготвуваат од Apple?

Американската компанија Apple работи на нов модел на смартфон кој ќе биде поинаков од останатите. Станува збор за модел на преклоп кој ќе има флексибилен екран.
Read more
play_arrow

Официјално: Познат датумот кога ќе биде претставен Galaxy S21

Компанијата Samsung потврди дека своите нови смартфони ќе ги претстави на 14 јануари.
Read more

iPhone ја „смачка“ Android конкуренцијата, има само еден ривал

Традиционално, во САД на Божик се активираат повеќе уреди одеднаш, и оваа година Apple доминираше на тоа поле.
Read more
filter

Претставен Xiaomi Mi 11, првиот смартфон со Snapdragon 888 процесор

Xiaomi го претстави својот најнов смартфон – Xiaomi Mi 11.
Read more
filter

Новиот Xiaomi Mi 11 пристигнува без полнач во пакувањето

Директорот на Xiaomi вчера потврди дека новиот Xiaomi Mi 11 на пазарот ќе пристигне во специјално пакување во кое нема да има полнач.
Read more

Ова се топ 15 телефони на кои најдолго им трае батеријата

Добро позната веб-страница за технологија Tom's Guide објави список на телефони на кои најдолго им трае батеријата.
Read more
filter

Xiaomi ќе го претстави Mi 11, првиот смартфон со Snapdragon 888 процесор

Компанијата Xiaomi соопшти дека на 28 декември ќе го претстави својот нов смартфон Mi 11.
Read more

Најпродаван 5G телефон во светот: Ги победи ривалите за само две недели

Претставувањето на моделот iPhone 12 означи дека Apple доаѓа на пазарот со 5G телефони.
Read more
play_arrow
filter

OnePlus го објави концептот за смартфон кој ја менува бојата

Иако нема гаранција дека оваа технологија ќе добие зелено светло за производство, концептниот смартфон изгледа интересно.
Read more
play_arrow
filter

Познати спецификациите на LG Rollable, ќе чини 2.359 долари

Смартфонот на LG под назив LG Rollable пристигнува наредната година, а сега се познати и некои негови спецификации и цената.
Read more
play_arrow

Поглед во новиот Motorola Moto G9 Power

Motorola во ноември го претстави новиот смартфон Moto G9 Power со пристапна цена.
Read more
filter

Samsung наскоро ќе ја претстави серијата Galaxy S21 - колку ќе чинат новите модели?

Компанијата Samsung најверојатно на 14 јануари ќе ја претстави серијата Galaxy S21, a сега се појавија и цените на претстојните уреди.
Read more
реклама

Дали „Симпсонови“ ја предвидоа победата на Камала уште пред 21 година?

Read more

Апасиев: Според Уставот, сум должен да не ги примам попишувачите дома во сред епидемија

Read more

Зошто е лошо да го вклучите греењето пред да почнете да возите?

Read more

Вакцината против корона ќе ве направи геј – штетно и бизарно тврдење на израелски рабин

Read more