Мобилни

filter

Xiaomi го претстави смартфонот Mi 10i

Компанијата Xiaomi го претстави новиот смартфон Mi 10i.
Read more

Што ново подготвуваат од Apple?

Американската компанија Apple работи на нов модел на смартфон кој ќе биде поинаков од останатите. Станува збор за модел на преклоп кој ќе има флексибилен екран.
Read more
play_arrow

Официјално: Познат датумот кога ќе биде претставен Galaxy S21

Компанијата Samsung потврди дека своите нови смартфони ќе ги претстави на 14 јануари.
Read more

iPhone ја „смачка“ Android конкуренцијата, има само еден ривал

Традиционално, во САД на Божик се активираат повеќе уреди одеднаш, и оваа година Apple доминираше на тоа поле.
Read more
filter

Претставен Xiaomi Mi 11, првиот смартфон со Snapdragon 888 процесор

Xiaomi го претстави својот најнов смартфон – Xiaomi Mi 11.
Read more
filter

Новиот Xiaomi Mi 11 пристигнува без полнач во пакувањето

Директорот на Xiaomi вчера потврди дека новиот Xiaomi Mi 11 на пазарот ќе пристигне во специјално пакување во кое нема да има полнач.
Read more

Ова се топ 15 телефони на кои најдолго им трае батеријата

Добро позната веб-страница за технологија Tom's Guide објави список на телефони на кои најдолго им трае батеријата.
Read more
filter

Xiaomi ќе го претстави Mi 11, првиот смартфон со Snapdragon 888 процесор

Компанијата Xiaomi соопшти дека на 28 декември ќе го претстави својот нов смартфон Mi 11.
Read more

Најпродаван 5G телефон во светот: Ги победи ривалите за само две недели

Претставувањето на моделот iPhone 12 означи дека Apple доаѓа на пазарот со 5G телефони.
Read more
play_arrow
filter

OnePlus го објави концептот за смартфон кој ја менува бојата

Иако нема гаранција дека оваа технологија ќе добие зелено светло за производство, концептниот смартфон изгледа интересно.
Read more
play_arrow
filter

Познати спецификациите на LG Rollable, ќе чини 2.359 долари

Смартфонот на LG под назив LG Rollable пристигнува наредната година, а сега се познати и некои негови спецификации и цената.
Read more
play_arrow

Поглед во новиот Motorola Moto G9 Power

Motorola во ноември го претстави новиот смартфон Moto G9 Power со пристапна цена.
Read more
реклама

Трамп имал „копче за кока-кола“ во Овалната соба, Бајден го отстрани

Read more

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Read more

Почина познатиот македонски актер Љупчо Тодоровски –Упа

Read more

Бил Гејтс прими вакцина против коронавирус

Read more