Мобилни

play_arrow
filter

Xiaomi ја претстави серијата Mi 10T: Смартфони со одлична батерија и врвни перформанси

Трите модели од Mi 10T серијата – Mi 10T Pro, Mi 10T и Mi 10T Lite се спој од врвни камери, AdaptiveSync екрани, моќен процесор и одлична батерија.
Read more

Ова се просечните цени на телефони и најпопуларните производители

Агенцијата Counterpoint спроведе истражување запросечните цени на телефоните на пазарот во вториот квартал од 2020 година, а ова се резултатите.
Read more
filter

Откриени детали за новите Xiaomi Mi 10T и Mi 10T Pro

Компанијата Xiaomi на 30 септември(утре) ќе претстави 3 нови смартфони.
Read more

Ова се сите Android телефони што поддржуваат безжично полнење

Технологијата за безжично полнење е присутна веќе неколку години.
Read more
filter

Samsung го најави новиот модел Galaxy A72 со 5 задни камери

Samsung пред неколку години го претстави моделот A9 кој беше првиот смартфон во светот со 4 задни камери, а јужнокорејската компанија наскоро ќе претстави уште еден новитет.
Read more
filter

Рендерите го открија изгледот и перформансите на Nokia 7.3 - што да очекуваме?

Рендерите кои се појавија на интернет го открија изгледот за претстојниот смартфон Nokia 7.3.
Read more

Google ги објави деталите за новите смартфони Pixel 5 и Pixel 4a 5G

Компанијата Google на 30 септември ќе ги претстави смартфоните Pixel 5 и Pixel 4a 5G, а сега се познати и перформансите за овие уреди.
Read more
filter

LG претстави 3 нови смартфони, наскоро достапни и на европскиот пазар

LG претстави 3 нови смартфони – К62, К52 и К42.
Read more
filter

Samsung го претстави новиот Galaxy S20 Fan Edition

Samsung го претстави новиот Galaxy S20 Fan Edition(FE) – новиот флегшип смартфон со одлични перформанси.
Read more
filter

Nokia претстави два нови смартфони со одлични перформанси

HMD Global ги претстави новите модели – Nokia 3.4 и Nokia 2.4 како и нова дополнителна опрема и HMD Connect Pro услуга која на компаниите им овозможува безбедно и транспарентно решение за глобалниот роаминг пренос на податоци.
Read more
filter

Познат датумот кога ќе биде претставен долгоочекуваниот OnePlus 8T

Компанијата OnePlus ќе го претстави својот нов смартфон OnePlus 8T на 14 октомври.
Read more
filter

Apple подготвува изненадување за купувачите: Наскоро пристигнува iPhone 12 mini

Компанијата Apple подготвува изненадување за купувачите.
Read more
реклама

Полната Месечина почнува денес: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Експресен одговор за Навални од Кремљ

Read more

Три генерации дизајнери споделија: Како се калеше македонската мода?

Read more