Мобилни

Како ќе изгледа новиот Samsung Galaxy A22?

Објавени се рендери кои го откриваат изгледот на претстојниот Samsung Galaxy A22.
Read more
play_arrow

Како да го продолжите векот на батеријата на вашиот iPhone?

Во новото видео на Howfinity ќе ви објаснат како да го продолжите векот на батеријата на вашиот iPhone. 
Read more
filter

Sony ги претстави Xperia 1 III и Xperia 5 III

Компанијата Sony претстави два нови смартфони, а тоа се Xperia 1 III и Xperia 5 III.
Read more
filter

Samsung летово ќе ги покаже новите смартфони на преклоп

Samsung подготвува нови смартфони на преклоп кои ќе бидат претставени ова лето.
Read more

Што да направите доколку мобилниот ви падне во вода?

Доколку истуривте вода врз мобилниот телефон, не очајувајте. Дури и доколку целосно бил потопен во вода, може да го спасите. Најважно е да реагирате бргу.
Read more
filter

Како би можел да изгледа Galaxy S21 FE?

Компанијата Samsung го подготвува наследникот на моделот Galaxy S20 FE, а сега се појавија и некои детали.
Read more
filter

Motorola објави тизери за новите Moto G60 и G20

Motorola наскоро ќе ја претстави серијата G, а сега се појавија рендери кои го откриваат изгледот на претстојните модели Moto G60/G40 Plus и G20.
Read more
filter

Sony со тизери ги најави новите модели Xperia

Sony на 14 април ќе ја претстави новата линија на смартфони Xperia, а сега објавија и неколку тизери со кои го најавуваат пристигнувањето на новите смартфони.
Read more
filter

Realme го претстави смартфонот X7 Pro Ultra

Компанијата Realme во септември го претстави смартфонот X7 Pro, а сега пристигна и Ultra, односно Extreme Edition моделот.
Read more

Крај на една ера: LG го прекина производството на смартфони

Јужнокорејскиот електронски гигант LG Electronics соопшти дека нема повеќе да произведува и продава смартфони поради големите загуби со кои се соочи последниве години.
Read more

Што може да очекуваме од новите најевтини модели на iPhone?

Среде пандемија, Apple лани воведе нова генерација уреди iPhone SE кои внесоа нова и модерна технологија, и хардвер со стариот дизајн, а се покажаа доста популарни меѓу корисниците.
Read more

Xiaomi три години работеше на ново лого и го доби старото

Сите му се смеат на кинескиот производител на смартфони откако го претстави своето ново лого, кое е речиси идентично со старото.
Read more
реклама

Кој го вооружува Хамас?

Read more

Што може израелскиот антиракетен систем „Железна купола“?

Read more

Контроверзниот еротски филм „365 Days “ сепак ќе добие уште две продолженија

Read more

Како ќе изгледа фабриката за вакцини во Србија?

Read more