Мобилни

filter

Што подготвуваат од Apple за овој септември?

Компанијата Apple наскоро ќе претстави неколку нови уреди меѓу кои се два Apple Watch, новиот iPad Air, како и 4 нови модели на iPhone.
Read more
play_arrow

Samsung oбјави тизер за новиот Galaxy Z Fold 2

Компанијата Samsung со тизер ја најави верзијата за претстојниот смартфон Galaxy Z Fold 2 под назив Thom Browne Edition.
Read more
play_arrow
filter

Xiaomi ветува револуција: Селфи камера под екранот

Компанијата Xiaomi се подготвува за масовно производство на смартфони  со камери кои се сместени под екранот. Оваа технологија ќе биде дел од смартфоните од наредната година.
Read more
filter

Откриени детали за новиот OnePlus Nord Lite

Откако неодамна го претставија својот смартфон OnePlus Nord, компанијата OnePlus потврди дека оваа година пристигнува уште еден смартфон со пристапна цена.
Read more
play_arrow
filter

Како ќе изгледа новиот Sony Xperia 5 II?

Sony Xperia 5 II ќе биде претставен на 17 септември.
Read more

Samsung го подготвува првиот евтин смартфон на преклоп

Samsung нема голема конкуренција на пазарот на смартфони на преклоп, а сега, наводно, го подготвува новиот модел со пристапна цена.
Read more
play_arrow
filter

Рендерите за Pixel 5 откриваат детали за смартфонот на Google

Google веќе го претстави Pixel 4A, а сега се чека доаѓањето на Pixel 5 и Pixel 4A 5G.
Read more
filter

Смартфонот Oppo A53 пристигнува наскоро, откриени спецификациите

Компанијата Oppo се подготвува да го пласира на пазарот новиот модел А53.
Read more

BlackBerry смартфоните се враќаат на пазарот

Технолошкиот бренд BlackBerry се враќа на пазарот, а новиот уред се очекува да се појави во 2021 година.
Read more
filter

Google објави тизер за новиот смартфон Pixel – што да очекуваме?

Развојот на следниот смартфон на Google наречен Pixel 4a воопшто не се држеше во тајност, а сега компанијата го објави и првиот тизер за најава.
Read more
filter

Блогерите побрзи од Apple: Објавени фотографии од екранот на iPhone 12

Веќе некое време се шпекулира дека iPhone 12 ќе има 5,4-инчен екран, а сега се појавија и првите фотографии кои го потврдуваат тоа.
Read more
play_arrow
filter

OnePlus го претстави новиот смартфон Nord

OnePlus конечно и официјално го претстави новиот смартфон Nord кој за почетна цена од 399 евра нуди OLED екран со фреквенција на освежување од 90 Hz, 5G мрежа, 8 GB RAM и двојна селфи камера.
Read more