Софтвер

play_arrow

Како да го избришете профилот на Zoom?

Zoom стана многу популарна платформа за онлајн комуникација и видеосостаноци откако се појави новиот коронавирус, со оглед на тоа дека сѐ повеќе луѓе останаа да работат од дома.
Read more
play_arrow

Водич за почетници - како да користите Twitter?

Twitter е платформа која е лансирана во 2006 година. Има повеќе од 300 милиони регистрирани корисници.
Read more
play_arrow

Како да го користите стикерот за поддршка на мали бизниси на Instagram?

Instagram водеде нова опција за помош на малите бизниси. Во новото видео на Howfinity ќе ви покажат како да го користите овој стикер за поддршка на компаниите кои работат со загуба поради корона-кризата.
Read more

Десктоп верзијата на WhatsApp ќе нуди видеоповик за 50 луѓе

WhatsApp има намера да стане сериозна конкуренција на платформите Zoom и Skype.
Read more
Како да ја користите Чекалницата во Zoom?

Како да ја користите Чекалницата во Zoom?

Платформата Zoom има опција Чекалница (Waiting Room) која домаќинот (host) на повикот може да ја користи за да им дозволува пристап до состанокот на другите учесници.
Read more
Туторијал: Како да го користите Google Drive?
play_arrow

Туторијал: Како да го користите Google Drive?

Google Drive е cloud storage услуга достапна на корисниците на Google, и нуди 15 GB cloud скалдирање за секаков вид податоци.
Read more
Како да снимате состанок на Zoom?
play_arrow

Како да снимате состанок на Zoom?

Zoom станува многу популарна платформа за онлајн комуникација и видеосостаноци, со оглед на тоа дека сѐ повеќе луѓе работат од дома.
Read more
Facebook направи апликација која е наменета само за парови

Facebook направи апликација која е наменета само за парови

Компанијата Facebook креираше нова апликација која е дизајнирана само за парови.
Read more
YouTube работи на апликацијата Shorts – конкуренција на популарната TikTok

YouTube работи на апликацијата Shorts – конкуренција на популарната TikTok

YouTube има нов проект, а тоа е апликацијата Shorts која е замислена како директен ривал на популарната TikTok.
Read more
Работа од дома: Како да користите TeamViewer?
play_arrow

Работа од дома: Како да користите TeamViewer?

TeamViewer е апликација која ви овозможува пристап до друг компјутер оддалеку. Функционира за пристап оддалеку Mac, PC и Mac to PC.
Read more
Внимавајте: Лажни апликации за следење на коронавирусот всушност го следат секој ваш чекор

Внимавајте: Лажни апликации за следење на коронавирусот всушност го следат секој ваш чекор

Стравот од пандемијата на Covid-19, болеста предизвикана од новиот коронавирус, ги наведува луѓето панично да прифаќаат и шират лажни информации, но и да бидат жртви на сајбер напади на кои не би „наседнале“ во обични околности.
Read more
Закерберг најави промени: Messenger ќе биде многу побрз

Закерберг најави промени: Messenger ќе биде многу побрз

Извршниот директор на Facebook, Марк Закерберг, најави побрза и помодерна верзија на Messenger апликацијата.
Read more
реклама

Пет розови фламинга во посета на Преспанското Езеро

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Приведен малолетникот кој потпалуваше шума на Tik-Tok

Read more

Костовски: Правдата за стечајот на „Еуростандард банка“ ќе ја барам надвор од земјата

Read more