Гик

play_arrow

НАСА објави трејлер за претстојното лансирање на роверот на Марс

Американската вселенска агенција НАСА објави трејлер за претстојното лансирање на вселенскиот ровер Perseverance на Марс.
Read more

Првите луѓе на Facebook, Apple, Amazon и Google на сослушување пред американските конгресмени

Првите луѓе на најголемите технолошки компании Facebook, Apple, Аmazon и Google денеска ќе присуствуваат на сослушување пред американските конгресмени, кои ќе се обидат да ја утврдат нивната пазарна моќ.
Read more

Астероид ќе мине покрај Земјата во август

Астероидот 2009 PQ-1 ќе мине крај Земјата во август, но не претставува опасност за нашата планета, нагласи рускиот астрофизичар Јури Балега.
Read more

Тинејџерки открија астероид кај Марс кој се движи кон Земјата

Две тинејџерки од Индија со помош на слика од телескопот на Универзитетот на Хаваи открија астероид кој се движи кон Земјата.
Read more
play_arrow

Марс, доаѓаме: Perseverance полетува задутре

Вселенскиот ровер Perseverance в четврток ќе полета кон Марс, соопшти американската Национална воздушно-вселенска администрација – НАСА.
Read more
filter

Блогерите побрзи од Apple: Објавени фотографии од екранот на iPhone 12

Веќе некое време се шпекулира дека iPhone 12 ќе има 5,4-инчен екран, а сега се појавија и првите фотографии кои го потврдуваат тоа.
Read more

Вработените на Google ќе работат од дома до следното лето

Компанијата Google одлучи нејзините вработени да работат од дома до јули следната година, објави денеска The Wall Street Journal.
Read more
play_arrow
filter

OnePlus го претстави новиот смартфон Nord

OnePlus конечно и официјално го претстави новиот смартфон Nord кој за почетна цена од 399 евра нуди OLED екран со фреквенција на освежување од 90 Hz, 5G мрежа, 8 GB RAM и двојна селфи камера.
Read more
play_arrow

Како да избришете видео од вашиот YouTube канал?

Howfinity секогаш имаат корисни совети за вас.  Во ова видео ќе ви покажат како да избришете видео од вашиот YouTube канал. Може да избришете едно видео или да селектирате повеќе видеа одеднаш.
Read more

Новиот гејмерски смартфон на Xiaomi доаѓа наскоро

Иако Black Shark 3 не е долго време на пазарот, а Pro верзијата уште не се појавила на сите пазари, Xiaomi веќе се подготвува да го претстави наследникот.
Read more
filter

Најдобрата фотографија од Сатурн досега

НАСА објави нова фотографија од Сатурн која ја снимил телескопот Хабл на почетокот на јули.
Read more

Нови шпекулации: Apple во септември ќе го претстави најновиот iPhone

Со години наназад компанијата Apple во средина на септември ги претставува новите модели. Меѓутоа, со оглед на пандемијата на коронавирусот можно е претставувањето да биде одложено.
Read more
реклама

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Спектакл на небото: Како да го гледате метеорскиот дожд Персеиди?

Read more

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Read more

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more