Гик

Решена мистеријата за смртта на 330 слонови во Боцвана

Мистеријата за смртта на 330 слонови во Боцвана, кои беа пронајдени мртви претходно годинава, конечно е решена.
Read more
play_arrow

Познато дали видеоигрите за PS3 ќе бидат достапни за PlayStation 5

Од компанијата Sony ниту еден момент не криеја дека старите видеоигри за PS4 ќе бидат достапни за конзолата PlayStation 5, но неодамна открија дека игрите за PS3 нема да бидат достапни за новата конзола.
Read more
filter

Realme го претстави евтиниот смартфон C17 со одлична батерија

Компанијата Realme го претстави својот нов смартфон Realme C17 кој ќе биде достапен и на глобалниот пазар.
Read more
play_arrow

Што е најинтересно меѓу новитетите во Android 11?

Android 11 официјално беше пуштен на 8 септември како 18-та верзија на Android мобилниот оперативен систем.
Read more

Домејн за Pirate Bay продаден за 50.000 долари

Неколку домејни поврзани со популарниот сајт за пиратско симнување содржини од интернет Pirate Bay повторно се достапни откако нивниот сопственик не ја обнови регистрацијата.
Read more
play_arrow

Трикови за iOS 14: Како да ставите повеќе фото виџети на вашиот iPhone?

Apple изминатата недела го пушти новиот iOS 14 софтвер на сите поддржани iPhone уреди.
Read more
play_arrow

TikTok останува во САД, но под целосна контрола на Американците

Американскиот претседател Доналд Трамп одобри договор што ќе овозможи апликацијата TikTok да продолжи да се користи во САД, благодарение на новата компанија TikTok Global со која ќе управуваат Американци.
Read more
play_arrow

Топ 5 новитети во iOS 14 за iPhone кои мора да ги пробате

Apple неделава го пушти новиот iOS 14 софтвер на сите поддржани iPhone уреди.
Read more
filter

Xiaomi го најави новиот модел Mi 10T Pro за европскиот пазар

Компанијата Xiaomi се подготвува да претстави нов смартфон кој ќе биде достапен и на европскиот пазар.
Read more
play_arrow

Како изгледа бура на Јупитер?

Вселенскиот телескоп Hubble направи нови фотографии со висока резолуција од најголемата планета во Соларниот систем.
Read more
play_arrow

Кои видеоигри се достапни за PS5?

Од Sony неодамна ги објавија деталите и цената за новиот PlayStation од последната генерација кој ќе чини 499 евра, а верзијата наречена Digital Edition ќе чини 399 евра.
Read more
play_arrow
filter

Смартфонот Motorola G9 Play пристигна во Европа, позната и цената

Три нови смартфони на Motorola пристигнуваат на европскиот пазар, откако се појавија во Бразил и Индија.
Read more
реклама

Седум особини кои покажуваат дека сте натпросечно интелигентни

Read more

Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

Read more

Третиот убиец на Саздовски екстрадиран и спроведен во земјава

Read more

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Read more