Гик

filter

Xiaomi го најави новиот модел Mi 10T Pro за европскиот пазар

Компанијата Xiaomi се подготвува да претстави нов смартфон кој ќе биде достапен и на европскиот пазар.
Read more
play_arrow

Како изгледа бура на Јупитер?

Вселенскиот телескоп Hubble направи нови фотографии со висока резолуција од најголемата планета во Соларниот систем.
Read more
play_arrow

Кои видеоигри се достапни за PS5?

Од Sony неодамна ги објавија деталите и цената за новиот PlayStation од последната генерација кој ќе чини 499 евра, а верзијата наречена Digital Edition ќе чини 399 евра.
Read more
play_arrow
filter

Смартфонот Motorola G9 Play пристигна во Европа, позната и цената

Три нови смартфони на Motorola пристигнуваат на европскиот пазар, откако се појавија во Бразил и Индија.
Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Корисниците на Facebook и Instagram ширум светот се соочуваат со бројни проблеми при користењето на популарните социјални мрежи во изминативе неколку часа.
Read more

Facebook отстранува здравствени групи поради дезинформации

Facebook повеќе нема да им препорачува на корисниците одредени здравствени групи на таа социјална мрежа, соопшти компанијата во обид да ги спречи дезинформациите кои се објавуваат во такви групи.
Read more

Нашиот Барди меѓу најдобрите изведувачи на слободни на „FIFA 21“

Македонскиот репрезентативец е во Топ 5 на новата игрица за фудбалери со најдобри оценки при изведување на слободни удари.
Read more
play_arrow

Играта „Horizon Forbidden West“ ќе биде достапна и за PS4

Оние кои сакаат да ја играат „Horizon Forbidden West“ на Sony нема да мора да ја купат конзолата PlayStation 5 бидејќи играта наскоро ќе биде достапна и за PlayStation 4.
Read more
play_arrow

За сите обожаватели на Хари Потер - пристигнува новата игра „Hogwarts Legacy“

На спектакуларниот настан на Sony освен што ги објавија деталите и цената на новата конзола PlayStation 5, ги најавија и новите игри кои наскоро ќе бидат д
Read more
filter

Sony ја претстави новата Xperia 5 II

Sony го претстави новиот модел Xperia 5 II.
Read more
play_arrow

Како да го избришете вашиот YouTube канал?

Дечките од Howfinity секогаш имаат корисни совети за вас.  Во ова видео ќе ви покажат како да го избришете вашиот YouTube канал. Може да ги сочувате сите видеа пред да го избришете каналот.
Read more
play_arrow
filter

Sony ја објави цената и деталите за PlayStation 5

Од Sony објавија дека на 12 септември ќе започне продажбата на PlayStation 5, a нарачките се во тек. Соопштена е цената и другите детали за конзолата.
Read more
реклама

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Ако епидемиолошката слика е стабилна, во ноември ќе се дозволи физичко присуство во училиштата

Read more

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more

Мајмун украл телефон и си правел „селфи“

Read more