Гик

Маск: Време е Amazon да се разбие

Основачот на Tesla, Илон Маск, изјави дека компанијата Amazon треба да биде „растурена“, откако писателот Алекс Беренсон соопшти дека оваа најголема светска платформа за продажба на мало не му дозволила да ја објави својата нова книга за к
Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за видеоиграта Project Cars 3

Студиото Simply Mad Studios го објави трејлерот за играта Project Cars 3. Во видеото се гледа врвната продукција и тркачките автомобили за кои сонуваат сите љубители на автомобили.
Read more
play_arrow

Како да го избришете профилот на Zoom?

Zoom стана многу популарна платформа за онлајн комуникација и видеосостаноци откако се појави новиот коронавирус, со оглед на тоа дека сѐ повеќе луѓе останаа да работат од дома.
Read more
play_arrow
filter

Hublot произведе паметен часовник кој чини 5.800 долари

Компанијата Hublot го произведе новиот паметен часовник кој е наречен Hublot Big Bang.
Read more
play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Во многу видеоигри се поставуваат различни рекорди и тоа донекаде е дел од возбудата во гејмингот. Сепак, некои играчи многу сериозно си ја имат сфатено „работата“ и поставиле рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени.
Read more

Колку смисла имаат тестовите на антитела на коронавирус?

Русија, Италија, но и многу други земји сакаат масовно да ги тестираат граѓаните за да видат дали биле во контакт со коронавирусот. Но, дали на тој начин може да се дојде до точен заклучок?
Read more

Сепак следат сѐ што правиме онлајн - Google пред тужба за нарушување на приватноста

Google се соочува со тужба во САД по обвинение за нелегално нарушување на приватноста на корисниците, по тврдењата дека компанијата следела што пребаруваат луѓето онлајн иако ја имале вклучено опцијата private mode.
Read more

Научниците открија: Овде воздухот е најчист во светот

Научници од Универзитетот во Колорадо веруваат дека го открија местото со најчист воздух во светот, без честички произведени од човечка активност. Подрачјето се наоѓа над Јужниот Океан околу Антарктикот.
Read more
filter

HP го претстави новиот лаптоп Omen 15 наменет за гејмери

Компанијата HP ја претстави најновата верзија на лаптопот Omen 15 кој е наменет за гејмери.
Read more

Русите сакаат да делат превоз во вселената со Американците

Вселенските агенции на Русија и САД, Роскосмос и НАСА, се во преговори за меѓусебно обезбедување места на летовите до Меѓународната вселенска станица.
Read more
filter

Vivo ја најави серијата Х50

Компанијата Vivo официјално ги најави своите први флегшип мобилни телефони за 2020 година, а тоа е серијата X50.
Read more

Кинески радиотелескоп наскоро ќе бара вонземјани

Кина наскоро ќе даде значителен придонес во потрагата на вонземски живот, со помош на радиотелескопот FAST (Five hundred meter Aperture Spherical Telescope), кој официјално започна со работа во јануари годинава, но со новата надградба ќе ф
Read more
реклама

Втор ден карантин за Скопје, Куманово, Штип и Тетово, Чулев апелира: Одлуката не е идеална, но треба да се почитува

Read more

МЗ: Филипче не прикривал 20 случаи на заболени од COVID-19

Read more

Маск: Време е Amazon да се разбие

Read more

Ахмети посака Албанец премиер, Заев му порача дека нема да биде дел од идната Влада

Read more