Тенис

Ѓоковиќ запеа песна од Ерос Рамацоти на Санремо и ја одушеви публиката

6. февруари 2020 - 14:14 | Б.С.Б.

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ уште еднаш покажа дека има талент за пеење. Откако неодамна го освои Австралија Опен турнирот, тој запеа на италијански јазик на познатиот музички фестивал Санремо.

Новак излезе на сцената и запеа песна од Ерос Рамацоти. Тој направи одлична атмосфера и ја одушеви публиката.

Коментирај