Гламурозно издание на Лејди Гага на премиерата на „House of Gucci“ во Лондон

Лејди Гага се погрижи сите погледи да бидат вперени во неа кога се појави во Лондон на премиерата на „House of Gucci“ облечена во прекрасен виолетов фустан.

Гага, која во филмот ја игра Патриција Реџани, изгледаше сензационално додека позираше со колегата Адам Драјвер, кој за оваа пригода избра елегантен костум.

Впечатливата шминка за Гага ја создаде тимот на Charlotte Tilbury, кој искористи некои од најпопуларните производи за да го усоврши нејзиниот гламурозен изглед на црвениот тепих.

На тепихот ѝ се придружи Салма Хаек, која исто така блесна во прекрасен златен фустан. Салма ја играше Пина Ауриема во филмот „House of Gucci“.

Многумина предвидуваат дека филмот на режисерот Ридли Скот ќе биде еден од најголемите филмски хитови на годината. Сценариото за „House of Gucci“ е засновано на книгата на Сара Геј Форден „The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madndess, Glamour and Greed“ и го потпишува Роберто Бентивења.

Remote video URL
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more

Филм & ТВ

Дали „The Simpsons“ ги предвидоа и мајмунските сипаници?

Read more

Дигитален форензичар вели дека фотографиите на Амбер Херд со модринки се „модифицирани“

Read more

Почина легендарниот актер Реј Лиота, ѕвездата на Goodfellas

Read more

По 19 сезони дојде крај за шоуто на Елен Деџенерис, денес е последната епизода

Read more
 

Сцена

Дали „The Simpsons“ ги предвидоа и мајмунските сипаници?

Читај повеќе
  • play_arrow

Дигитален форензичар вели дека фотографиите на Амбер Херд со модринки се „модифицирани“

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина легендарниот актер Реј Лиота, ѕвездата на Goodfellas

Читај повеќе
  • play_arrow

По 19 сезони дојде крај за шоуто на Елен Деџенерис, денес е последната епизода

Читај повеќе

Кејт Мос: Џони Деп никогаш не ме турнал, ниту ме удрил

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Morbius

Читај повеќе

Презакажан концертот на Дајте музика

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најлоши работи кои ги направи Шелдон

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е филмот што го засени „Top Gun“ во Кан?

Читај повеќе