Главен адут на новиот iPhone е камерата, но дали тоа е доволно?

Смартфоните се веќе досадни. Секоја година остануваат скапи, а имаат минимални надоградувања. И телефоните на iPhone не се поинакви. Најголемата новост кај iPhone 11, 11 Pro and 11 Pro Max е само камерата.

Apple воведе неколку надоградби кои треба да ни го подобрат животот, но се работи за такви надоградувања кои обичниот човек најверојатно нема воопшто да ги забележи. Тоа се: нов процесор, нешто подобрен екран, подобрена истрајност на батеријата и стакло кое потешко се оштетува. Единствените кои имаат забележително подобрување се новите iPhone 11 Pro and Pro Max и тоа поради тројната камера.

Веднаш откако излегоа, на социјалните мрежи се појавија еден куп зафрканции за изгледот на камерата. Освен камерата, телефонот не нуди скоро ништо ново па така поседувањето на телефон од новата генерација нема да ви донесе никакво внимание.

Тоа е поради тоа што еден iPhone 8 премногу личи на iPhone 11 па никој нема да забележи дека го поседувате токму најновиот модел. Освен ако не му се пофалите со тројната камера.

Apple навистина треба да се потруди за наредниот iPhone да не биде само продолжение на оваа веќе досадна низа на слични телефони.

реклама

Познато од кои делови на Скопје се денешните новозаразени

Read more

Филипче: Се координираме со соседите за отворање на границите, најверојатно нема да се бараат тестови

Read more

SpaceX и НАСА лансираат астронаути во вселената, следете во живо

Read more

Секси среда

Read more

Мобилни

Како би можело да изгледа Galaxy Note 20?

Read more

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Read more

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Read more

Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition наменет за војници

Read more

Гик

  • play_arrow

SpaceX и НАСА лансираат астронаути во вселената, следете во живо

Читај повеќе
  • filter

Lenovo ги претстави таблетите Yoga Duet 7i и IdeaPad Duet 3i

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум нови видеоигри кои со нетрпение ги очекуваме во јуни

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Realme X3 Superzoom наскоро пристигнува на европскиот пазар

Читај повеќе

Пред НАСА: Кина во јули ќе го лансира првиот ровер на Марс

Читај повеќе

НАСА бара доброволци кои ќе поминат 8 месеци во руска лабораторија

Читај повеќе
  • filter

Како би можело да изгледа Galaxy Note 20?

Читај повеќе
  • filter

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Читај повеќе
  • play_arrow

Видеоиграта Valorant пристигнува на 2 јуни

Читај повеќе