Гледајте и учете: Дечково е мајстор за паралелно паркирање

Дали и вам како возачи ве мачи паралелното паркирање? Тогаш има што да научите од дечково, кој е мајстор за овој маневр.

Многу често местото што е слободно за паркирање е премногу мало и ризикуваме да го оштетиме не само својот, туку и нечиј туѓ автомобил во обид да се пикнеме таму.

Некои возачи се повешти и пострпливи, а на други ќе им „пукне филмот“ и или ќе блокираат некого или ќе одат да си платат паркинг на друго место.

Овој дечко од Индија нема проблем со паркирање на невозможна локација, како и излегување од вакво тесно паркинг место.

Remote video URL

Видеото што го сними неговата партнерка за кратко време стана вирален хит на социјалните мрежи. Уште поинтересен е фактот дека ова не е негово возило – го позајмил од пријател за да заврши некоја работа.

Сепак, треба да се напомене дека овој Индиец вози и автобус и теренски возила, па паралелното паркирање на обичен урбан патнички автомобил за него е „гола вода“.

Remote video URL
реклама

Кои се петте најмалку посетени земји во светот?

Read more
Дали ДНК тестот може да предвиди како изгледате?

Дали ДНК тестот може да предвиди како изгледате?

Read more
Столтенберг: Вратата на НАТО е отворена, а вие сте на прагот

Столтенберг: Вратата на НАТО е отворена, а вие сте на прагот

Read more
Каљари изненадува, по Наинголан ги донесе Симеоне и Олсен

Каљари изненадува, по Наинголан ги донесе Симеоне и Олсен

Read more

Авто новости

Renault го претстави новиот Megane Conquest

Read more

Маск со една изјава ја турна вредноста на Tesla за 50 милијарди долари

Read more

Бели, црни, сиви и сребрени - зошто возачите бираат „здодевни“ нијанси на автомобилот?

Read more

Прв поглед на новите 2020 BMW M3 & M4 со Top Gear

Read more

Автомобили

  • filter

Renault го претстави новиот Megane Conquest

Читај повеќе
  • play_arrow

Маск со една изјава ја турна вредноста на Tesla за 50 милијарди долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Бели, црни, сиви и сребрени - зошто возачите бираат „здодевни“ нијанси на автомобилот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв поглед на новите 2020 BMW M3 & M4 со Top Gear

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Зошто Американците не го сакаа легендарното „југо“?

Читај повеќе
  • filter

VW ѝ се „закани“ на Tesla: Ќе произведуваме 500.000 електрични модели годишно

Читај повеќе
  • filter

Nissan 300ZX од 1990 година се продава со иста цена како новиот модел 370Z

Читај повеќе
  • filter

BMW ги откри деталите за новата генерација на моделите M3 и M4

Читај повеќе
  • play_arrow

Mercedes има одговор на Tesla електричниот камион

Читај повеќе