Гледаноста на „The Crown“ порасна за 800 проценти по смртта на Елизабета Втора

По смртта на кралицата, гледаноста на историската драма „The Crown“ порасна за 800% само во Велика Британија додека серијата изби на седмо место на глобалната топ на 10 листа на најпопуларни остварувања.

Variety пренесе дека серијата која го следи владеењето на Елизабета Втора, имала астрономски скок на гледаност  во периодот меѓу 9 и 11 септември, според податоците на аналитичката компанија Whip Media.

По смртта на Елизабета, гледаноста на серијата „The Crown“ во САД е четири пати зголемена во текот на овој период, а гледаноста во Франција исто така се зголеми, покажуваат податоците на Whip Media. Глобалната гледаност исто така порасна четири пати во однос на претходната седмица, така што обожавателите желно ја исчекуваат петтата сезона на серијата.

Сепак, за тоа ќе почекаме малку, бидејќи сите снимања се прекинати од почит кон кралицата. Снимањето исто така ќе биде прекинато и на денот на погребот.

Remote video URL
Тагови
реклама

Авион ја промаши пистата кај Монпелје и заврши во езеро

Read more

Потенцијално сценарио: Како би изгледал нуклеарниот напад на Путин во Украина?

Read more

Надал плачеше за Федерер, на крајот и Ѓоковиќ се расплака

Read more

Прво сценарио: Русите фрлаат нуклеарка, Американците одговараат и толку  - кое е второто?

Read more

Филм & ТВ

Мила Кунис: Немаме намера да израснеме разгалени детишта

Read more

„Најсреќниот човек на светот“ е македонски кандидат за Оскар 

Read more

Дона од Baywatch ја откри тајната како на 54 години изгледа прекрасно

Read more

Трејлерот за хорор филмот „Smile“ ги преплаши луѓето

Read more
 

Сцена

Мила Кунис: Немаме намера да израснеме разгалени детишта

Читај повеќе
  • play_arrow

„Најсреќниот човек на светот“ е македонски кандидат за Оскар 

Читај повеќе
  • filter

Дона од Baywatch ја откри тајната како на 54 години изгледа прекрасно

Читај повеќе
  • play_arrow

Шакира по раскинувањето со Пике: Жртвував сѐ за тој да биде фудбалер

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за хорор филмот „Smile“ ги преплаши луѓето

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за серијата Notre Dame

Читај повеќе

Нови приказни од светот на Star Wars

Читај повеќе
  • play_arrow

По „Преспав“, вечерва првата епизода на серијата „Куќен притвор“ на МРТ 1

Читај повеќе
  • play_arrow

Новиот филм за Мерилин Монро ги вознемири гледачите

Читај повеќе