Глушец доби слобода, па заврши како оброк

Австралиец сакаше да го пушти на слобода фатениот глушец, но само што го направи тоа една птица си доби бесплатен оброк.

Случката е од австралиската сојузна држава Нов Јужен Велс каде човекот имал проблеми со глувци во куќата. Тие не биле жители на неговата кужа, туку му влегувале поради ладното време надвор. Откако му се смачило да ги убива, се решил на похуман пристап, да ги лови и потоа да ги пушта во природа.

Но, уште во првиот обид планот не му успеа бидејќи среќниот глушец беше на слобода неколку секунди откако една врана го зграпчи.

реклама

Останато

Бразилски ветеринари се грижат за повредените животни од пожарите

Read more

Почна фестивалот на огномети близу Москва

Read more

На брегот на Тасманија се насукаа 270 китови, најмалку 25 загинаа

Read more

Најопасното маче на светот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Топ 10 средновековни места за посета во Европа

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Jennifer's Body“

Read more
play_arrow

Она кога сред вожња ќе ти излезе метеор

Read more
play_arrow

Зошто системот на позајмици на Челси функционира?

Read more
play_arrow

Audi: Иднината е во ставот

Read more
play_arrow

Најдобрите голови од Ла Лига во септември од 2006 до 2020 година

Read more
play_arrow

„His House“ - новиот трилер на Netflix

Read more
play_arrow

Најдобриот рецепт за печени ракчиња на скара

Read more
play_arrow

Топ 20 филмови што ги надминаа очекувањата

Read more
play_arrow

Извлечени 5.000 парчиња муниција од потонат брод од Втора светска војна

Read more
play_arrow

Каде му „запна“ на Пеп во Манчестер Сити?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Мини-пици за целото семејство

Read more