Goal: Јувентус за Нејмар нуди двајца играчи и пари

Нејмар јасно му порача на ПСЖ дека не планира веќе да игра за францускиот клуб бидејќи желбата му е да се врати во Барселона.

Меѓутоа, ситуацијата со бразилскиот репрезентативец ја следат и други клубови.

Goal.com објави дека Јувентус планира да испрати понуда до ПСЖ за 27-годишниот напаѓач.

Италијанците наводно се подготвени да ги понудат Пауло Дибала и Блез Матуиди, плус пари, за услугите на Нејмар.

ПСЖ ја проценува вредноста на Нејмар на 250 милиони евра, 28 милиони повеќе од отколку што ѝ плати на Барселона пред две години во најголемиот трансфер во историјата на фудбалот.

Пред неколку дена, шпански Mundo Deportivo и италијански Rai објавија дека таткото на Нејмар стигнал во Торино да преговара со челниците на „Старата дама“.

реклама

Фудбал

Мората се врати во Јувентус, ќе зема 7,5 милиони евра по сезона

Read more

Алисон е голманот кој му ја прекина пенал серијата на Жоржињо

Read more

Властите открија: Суарес мамел на испитот по италијански јазик

Read more

Алтобели: Видал ви е топ, продајте го Ериксен, задржете ги Перишиќ и Наинголан

Read more

Спорт

  • play_arrow

Мората се врати во Јувентус, ќе зема 7,5 милиони евра по сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Алисон е голманот кој му ја прекина пенал серијата на Жоржињо

Читај повеќе

Властите открија: Суарес мамел на испитот по италијански јазик

Читај повеќе

Плејмејкерот на Работнички позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Алтобели: Видал ви е топ, продајте го Ериксен, задржете ги Перишиќ и Наинголан

Читај повеќе

Мурињо: Кејн мора да игра против Лејтон Ориент и Шкендија

Читај повеќе
  • play_arrow

Тампа со тесна победа израмни во финалето против Далас

Читај повеќе

Ракитиќ: Не бевме блиски пријатели со Меси

Читај повеќе
  • play_arrow

Сити славеше на незгодното гостување кај Вулвс

Читај повеќе