Goal: Јувентус за Нејмар нуди двајца играчи и пари

Нејмар јасно му порача на ПСЖ дека не планира веќе да игра за францускиот клуб бидејќи желбата му е да се врати во Барселона.

Меѓутоа, ситуацијата со бразилскиот репрезентативец ја следат и други клубови.

Goal.com објави дека Јувентус планира да испрати понуда до ПСЖ за 27-годишниот напаѓач.

Италијанците наводно се подготвени да ги понудат Пауло Дибала и Блез Матуиди, плус пари, за услугите на Нејмар.

ПСЖ ја проценува вредноста на Нејмар на 250 милиони евра, 28 милиони повеќе од отколку што ѝ плати на Барселона пред две години во најголемиот трансфер во историјата на фудбалот.

Пред неколку дена, шпански Mundo Deportivo и италијански Rai објавија дека таткото на Нејмар стигнал во Торино да преговара со челниците на „Старата дама“.

реклама

Белград ќе оди под карантин, 272 заболени во еден ден во Србија

Read more

Неверојатна трансформација на спортист пред и по заразување со коронавирусот

Read more

Трите најмрзливи хороскопски знаци

Read more

Излекуваните од COVID-19 може да имаат трајни оштетувања на мозокот

Read more

Фудбал

Ибра го напушта Милан – се враќа во Шведска

Read more

Гуардиола најави ремонт: Ништо страшно, никој не е вечен

Read more

Времеплов: 10 години од лудата одбојка на Луис Суарес

Read more

Исланд со спектакуларно видео го претстави новиот грб на репрезентацијата

Read more

Спорт

Лазаров: Ќе останам во спортот како тренер

Читај повеќе

Ибра го напушта Милан – се враќа во Шведска

Читај повеќе

Ролан Гарос ќе прима по 20.000 гледачи на ден

Читај повеќе

Гуардиола најави ремонт: Ништо страшно, никој не е вечен

Читај повеќе
  • play_arrow

Јанис: Мораме да се подготвиме ментално, ова е најтешката сезона досега

Читај повеќе

Новак Ѓоковиќ повеќе нема коронавирус

Читај повеќе
  • play_arrow

Времеплов: 10 години од лудата одбојка на Луис Суарес

Читај повеќе
  • play_arrow

Исланд со спектакуларно видео го претстави новиот грб на репрезентацијата

Читај повеќе

ФФМ потврди, ќе се играат второлигашките баражи

Читај повеќе