Goal: Јувентус за Нејмар нуди двајца играчи и пари

Нејмар јасно му порача на ПСЖ дека не планира веќе да игра за францускиот клуб бидејќи желбата му е да се врати во Барселона.

Меѓутоа, ситуацијата со бразилскиот репрезентативец ја следат и други клубови.

Goal.com објави дека Јувентус планира да испрати понуда до ПСЖ за 27-годишниот напаѓач.

Италијанците наводно се подготвени да ги понудат Пауло Дибала и Блез Матуиди, плус пари, за услугите на Нејмар.

ПСЖ ја проценува вредноста на Нејмар на 250 милиони евра, 28 милиони повеќе од отколку што ѝ плати на Барселона пред две години во најголемиот трансфер во историјата на фудбалот.

Пред неколку дена, шпански Mundo Deportivo и италијански Rai објавија дека таткото на Нејмар стигнал во Торино да преговара со челниците на „Старата дама“.

реклама

Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

Read more

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Read more

Седум особини кои покажуваат дека сте натпросечно интелигентни

Read more

Дали Швеѓаните го победија коронавирусот со нивната стратегија?

Read more

Фудбал

Ракитиќ: Не бевме блиски пријатели со Меси

Read more

Сити славеше на незгодното гостување кај Вулвс

Read more

Ибра се погрижи за победнички старт на Милан

Read more

Бејл: Се вратив во Тотенхем поради Мурињо

Read more

Спорт

  • play_arrow

Тампа со тесна победа израмни во финалето против Далас

Читај повеќе

Ракитиќ: Не бевме блиски пријатели со Меси

Читај повеќе
  • play_arrow

Сити славеше на незгодното гостување кај Вулвс

Читај повеќе
  • play_arrow

Ибра се погрижи за победнички старт на Милан

Читај повеќе
  • play_arrow

Бејл: Се вратив во Тотенхем поради Мурињо

Читај повеќе

Ѓоковиќ e новиот шампион на турнирот во Рим

Читај повеќе

Халеп конечно го освои Вечниот град

Читај повеќе

Роџерс слави јубилеј - 100 премиерлигашки победи

Читај повеќе
  • play_arrow

Само еден збор на Дејвис по победничката тројка: Коби!

Читај повеќе