1.МФЛ 2020/21

Гоце Седлоски нов тренер на Шкупи

Поранешниот македонски фудбалски репрезентативец Гоце Седлоски е назначен денеска за нов тренер на Шкупи, соопшти попладнево скопскиот прволигаш.

Фото: ФК Шкупи Скопје

– По неколкудневни разговори, постигнат е договор со 47-годишниот стратег да го предводи нашиот клуб кон нови успеси, се наведува во клупското соопштение на Шкупи.

Седлоски, кој е првиот македонски фудбалер во историја со 100 настапи во репрезентативниот дрес, ќе биде четвртиот тренер сезонава на клупата на моментно второпласираниот тим во 1.МФЛ.

– Познато ми е дека многу се вложува во овој клуб, донесени се бројни засилувања, но, да бидам искрен, лично познавам само двајца или тројца од овие играчи од времето додека го водев Вардар. Претстојните шест меча до крајот на сезоната се добра можност за докажување, сите ќе почнат од нула, ќе добијат шанса да докажат колку вредат, изјави Седлоски на промоцијата.

Целта е, додаде, на највисоко ниво да го одработиме крајот од сезонава, а потоа да почнеме со проектот што јас и управата го имаме замислено.

Седлоски во својата тренерска кариера претходно ги предводеше екипите на Вардар, Хоризонт Турново, Рига и Широки Бријег, а кратко време беше и в.д. селектор на репрезентацијата на Македонија. 

реклама

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа по 24 години врска

Read more

Жена од Мали роди девет бебиња – пет девојчиња и четири момчиња

Read more

Фудбал

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Read more

Јуве го жртвува Шченсни за Донарума?

Read more

Сепак ќе се игра: Јунајтед и Ливерпул на 13 мај

Read more

ПСЖ е убеден дека ќе го ангажира Меси

Read more
 

Спорт

Мејведер ја исфрли свршеницата за да може да тренира

Читај повеќе
  • play_arrow

Како дете продавал сладолед на улица, денес живее во ваков луксуз

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Читај повеќе

Лилард: Кога е здрав, Дурент е најдобар играч во НБА

Читај повеќе

Жрепката ги смести ракометарите повторно со Данска

Читај повеќе

Pfizer обезбеди вакцини за олимпијците во Токио

Читај повеќе

Јуве го жртвува Шченсни за Донарума?

Читај повеќе

Сепак ќе се игра: Јунајтед и Ливерпул на 13 мај

Читај повеќе

ПСЖ е убеден дека ќе го ангажира Меси

Читај повеќе