„Godzilla vs. Kong“ експресно доби искрен трејлер

Новиот филм за епската битка на Годзила и Кинг Конг растура на бокс-офисот, па тимот на Screen Junkies реши веднаш да направи и искрен трејлер.

Предупредување: Доколку го немате гледано филмот, овој искрен трејлер содржи куп спојлери!

„Godzilla vs. Kong“ својата премиера во САД ја имаше на 31 марил, додека недела дена претходно се појави во други делови на светот. Само во првите пет дена од прикажувањето во САД оствари рекордна заработка од 48,5 милиони долари, додека на светски рамки заработи 236 милиони долари.

Филмот е во режија на Адам Вингард, а во главните улоги се Александер Скарсгорд, Мили Боби Браун, Ребека Хол, Брајан Тајри Хенри, Шун Огури, Ејза Гонсалес, Џулиан Денисон, Ленс Редик, Кајл Чендлер и Демјан Бичир.

Филмот е продолжение на „Godzilla: King of the Monsters“ од 2019 и „Kong: Skull Island“ од 2017. Тој е 36-ти филм во Годзила франшизата и 12-ти филм во Кинг Конг франшизата.

Remote video URL
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Филм & ТВ

Бенедикт Камбербач мисли дека бил нулта ковид пациент

Read more

Сè што е погрешно со „Prince of Persia“

Read more

На Netflix доаѓа серија за еден од најпознатите сериски убијци

Read more

Топ 10 грешки во „Twilight“ филмовите

Read more
 

Сцена

Бенедикт Камбербач мисли дека бил нулта ковид пациент

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Prince of Persia“

Читај повеќе
  • play_arrow

На Netflix доаѓа серија за еден од најпознатите сериски убијци

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 грешки во „Twilight“ филмовите

Читај повеќе
  • play_arrow

50 работи кои веројатно не ги знаете за „Dexter“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен вториот трејлер за „Cruella“ со Ема Стоун како негативец

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе трејлер за новата серија „Jupiter's Legacy“

Читај повеќе
  • filter

Девет филмови што не може да ги изгледате докрај

Читај повеќе
  • play_arrow

„Godzilla vs. Kong“ експресно доби искрен трејлер

Читај повеќе