Ѓоковиќ до Кирјос: Ќе освоиш Грен слем ако почнеш да тренираш капуера

Австралискиот тенисер Ник Кирјос победи на турнирот Сити опен во Вашингтон, а специјална честитка му упати српскиот ас Новак Ѓоковиќ, кој му даде и хумористичен предлог како да стигне до Грен слем титулата.

Кирјос одигра одличен турнир, особено во сегментот на неговиот сервис каде противниците не направија ниту еден брејк, а интересно е што ова е вторпат да го освои споменатиот турнир.

„Вашингтон, каква недела“, објави Кирјос на својот Instagram профил заедно со серија фотографии од турнирот.

Меѓу многуте кои реагираа и му ја честитаа титулата на Австралиецот беше и Новак Ѓоковиќ, кој најде и начин да му каже како да отиде „чекор понатаму“.

„Честитки, човеку! Каква недела... Само уште да додадеш капуера во твојот тренинг и ќе освоиш Грен слем“, напиша Ѓоковиќ.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Nick Kyrgios (@k1ngkyrg1os)

Ѓоковиќ алудираше на неодамнешната порака на Кирјос дека никогаш нема да освои Грен слем титула во кариерата доколку за тоа е потребно да ја совлада оваа вештина.

реклама

Како Путин реагира додека Лукашенко му држи лекција дека Русите му бегаат

Read more

Откриени платите на возачите во Формула 1 за 2022 година

Read more

Икарди објави приватни пораки од Ванда и ја нарече токсична

Read more

Збогум Pro Max, Apple воведува нова класа на телефони

Read more

Тенис

Надал се повлече од Лејвер купот

Read more

Што им кажа расплаканиот Федерер на децата додека ги прегрнуваше?

Read more

Надал плачеше за Федерер, на крајот и Ѓоковиќ се расплака

Read more

Навивач се самозапали на терен пред очите на Федерер, Надал и Ѓоковиќ

Read more
 

Спорт

ФФМ: Благодарност до сите навивачи кои ја бодреа Македонија

Читај повеќе
  • play_arrow

Тројански коњ во Лондон: Германци облечени како Англичани тепале во паб

Читај повеќе
  • play_arrow

Ништо од големата борба, Фјури нема да се бори против Џошуа

Читај повеќе

Икарди објави приватни пораки од Ванда и ја нарече токсична

Читај повеќе

Ѕвезда на Реал прави шокантен трансфер и оди во Барселона

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум фудбалери кои сега поседуваат свои фудбалски клубови

Читај повеќе

Откриени платите на возачите во Формула 1 за 2022 година

Читај повеќе

Пандев суптилно му порача на Милевски да замолчи

Читај повеќе
  • play_arrow

Троен кикс на најскапиот стопер во историјата - им ги подари головите на Германците

Читај повеќе