Ѓоковиќ експресно во полуфиналето на ЛОИ

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на олимпискиот турнир во Токио бидејќи го совлада Јапонецот Кеј Нишикори со 6:2, 6:0.

Српскиот ас ја запиша 17. победа по ред против Јапонецот и сега води 19:2.

Мечот траеше 70 минути.

URL

Неговиот противник во финалето ќе биде победникот од мечот меѓу Александар Зверев и Жереми Шарди.

URL
реклама

Има само една правилна поза за спиење ако сакате да сте здрави

Read more
ВМРО-ДПМНЕ: Нема договор за коалицирање со ДУИ, нови избори е зрело решение

ВМРО-ДПМНЕ: Нема договор за коалицирање со ДУИ, нови избори е зрело решение

Read more
Ракометарите во тешка битка со пресврт загубија од Чешка

Ракометарите во тешка битка со пресврт загубија од Чешка

Read more
Како ќе изгледа освежениот модел на BMW од Серија 5?

Како ќе изгледа освежениот модел на BMW од Серија 5?

Read more

Тенис

Медведев го исфрли Циципас и закажа финале со Надал

Read more

Надал избори финале на Австралија опен

Read more

Медведев со голем пресврт обезбеди полуфинале на Австралија опен

Read more

Циципас лесно до полуфиналето на Австралија опен

Read more
 

Спорт

Вејн Руни го одби Евертон, останува во Дерби Каунти

Читај повеќе
  • play_arrow

Холанд ќе чува крави кога ќе се повлече од фудбалот

Читај повеќе
  • play_arrow

Најсилното девојче во светот и денес крева тегови, но има нови цели

Читај повеќе
  • play_arrow

Тајсон Фјури го потврди соочувањето со Вајт: Ќе бидеш унишен!

Читај повеќе

Медведев го исфрли Циципас и закажа финале со Надал

Читај повеќе

Надал избори финале на Австралија опен

Читај повеќе

Дардан Дехари - првиот тетовец што ќе настапи на Зимски олимписки игри

Читај повеќе

Откриено зошто Роналдо го блокирал Transfermarkt на Instagram

Читај повеќе

Еспортот стана официјален спорт во земјава

Читај повеќе