Ѓоковиќ го откажа учеството на Мастерсот во Синсинати

Кајгана/МИА
/ 10.08.2021 / 08:22

Светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ објави дека нема да игра на Мастерсот во Синсинати следната недела. Србинот таму требаше да ја брани титулата.

„Драги фанови, сакам да ви соопштам дека ми треба малку повеќе време за да закрепнам и да се одморам од тешкото патување од Австралија до Токио. Сега ќе се фокусирам на УС Опен и ќе поминам малку повеќе време со моето семејство“, напиша Ѓоковиќ на социјалните мрежи.

Оваа година, Србинот победи на првите три Грен слем турнири.

Во Њујорк, тој може да стане првиот тенисер од 1969 година што формирал календарски Грен слем. 

URL
реклама

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Read more

Бил Гејтс: Можеби нѐ чека уште посмртоносен вирус, треба да се подготвиме

Read more

Како да забележите дека некој маж е вљубен во вас?

Read more

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Read more

Тенис

Судот објасни зошто ја одбил жалбата на Ѓоковиќ и го депортирал

Read more

Надал: Играм голф, не сум голем љубител на фитнес

Read more

Кои се најцрните сценарија за Новак Ѓоковиќ?

Read more

Медведев го смета Надал за фаворит на Австралија Опен

Read more
 

Спорт

ЕП ракомет: Црна Гора ја изненади Хрватска

Читај повеќе

Леброн: Имаме добар тим, но немаме резултат, многу сум разочаран

Читај повеќе

ФИФА воведува нови правила за позајмување играчи

Читај повеќе

Шпански медиум тврди: Милан и Торино го сакаат Барди

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Ибра: Голот на сезоната во Италија го постигна дефанзивец резерва

Читај повеќе

Леброн стигна до 10.000 скокови во кариерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

Трипл-дабл со 49 поени на Јокиќ и неверојатна асистенција за победа по продолженија

Читај повеќе

Судот објасни зошто ја одбил жалбата на Ѓоковиќ и го депортирал

Читај повеќе