Ѓоковиќ му одговори на Кирјос: Ќе те честам вечера во Њујорк

Кајгана / МИА
/ 13.07.2022 / 12:02

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ му вети на Австралиецот Ник Кирјос дека ќе го испочитува договорот и ќе го чести вечера, како што двајцата се договорија пред финалето на грен – слем турнирот во Вимблдон.

Кирјос вчера преку социјалните мрежи го потсети Ѓоковиќ на договорот, а освојувачот на Вимблдон одговори дека планира да плати вечера во Њујорк.

– Каде е мојата вечера?, напиша Кирјос на што уследи одговор од Ѓоковиќ.

– Извини, другар. Им ѕвонев на сите ресторани во Лондон во неделата вечер и немаше слободни столчиња. Плаќам вечера во Њујорк, напиша Ѓоковиќ, кој во неделата триумфираше во Вимблдон, совладувајќи го Кирјос во финалето со 3-1 во сетови. 

реклама

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Поранешен бунтовник стана претседател на Колумбија, најави преговори со нарко-бандите

Read more

Што ќе се вози во Русија: Москва како Хавана?

Read more

Тенис

Зверев откри дека има дијабетес и отвори фондација

Read more

Кирјос погоди бабичка, па ѝ подари пешкир

Read more

Тенисер кој фати корона во САД: Не го пуштаат Ѓоковиќ, а сами не ги почитуваат правилата

Read more

Медведев и натаму прв на АТП листата, Ѓоковиќ шести

Read more
 

Спорт

Роналдо додаде причини за заминување од Јунајтед

Читај повеќе
  • play_arrow

Холанд цензуриран поради вулгаризми: Не ми оди јазикот

Читај повеќе
  • play_arrow

Голот со „ножички“ на Меси ги одушеви и противничките навивачи

Читај повеќе

Баерн радикално штеди: Без гас и топла вода на Алијанц Арена

Читај повеќе

Чави ентузијаст пред почетокот на сезоната

Читај повеќе

Зверев откри дека има дијабетес и отвори фондација

Читај повеќе

Дали „деветката“ во Челси е проколната?

Читај повеќе

Конте: Мразам лажговци

Читај повеќе

Фудбалер на Малме ја пропушти сопствената свадба поради натпревар

Читај повеќе