Ѓоковиќ повторно фантастичен

Новак Ѓоковиќ денеска победи со 6:5, 7:5 против Полјакот Хуберт Хуркач, инаку 11-ти светски тенисер и се пласираше во полуфиналето на АТП турнирот во Дубаи, со што ја постигна 20-та последователна победа на АТП турнирот.

Два брејка му беа доволни за победа на денешниот меч, по еден во секој сет.

Remote video URL

Српскиот тенисер во полуфиналето ќе игра против победникот од мечот меѓу Данило Медведев и нашиот Борна Ќориќ. Во вториот дел од ждрепката за полуфинале ќе се борат германскиот тенисер Александар Зверев и рускиот репрезентативец Андреј Рубљев.

реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Што да јадете за здрав црн дроб?

Read more

Тенис

Мартина Навратилова го победи ракот на грлото и дојката

Read more

Надал првпат по 18 години не е меѓу првите десет тенисери во светот

Read more

Алкарас со триумф во Индијан Велс ќе се врати на врвот на АТП листата

Read more

Ѓоковиќ се враќа на турнирот што го нема освоено осум години

Read more
 

Спорт

Ибра: Јас сум минато, сегашност, но и иднина на шведската репрезентација

Читај повеќе

Норвешка без Холанд против Шпанија

Читај повеќе

Верстапен: Не сум среќен, требаше да победам

Читај повеќе

Лацио со осуда кон навивачите кои го величаа Хитлер и скандираа антисемитски пароли

Читај повеќе

Шкупи по втор пат го отпушти Седлоски

Читај повеќе

Де Роси ја измамил сопругата роденденот да го слави во паб гледајќи дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси не може ни да вечера на раат во Аргентина

Читај повеќе

Претставен новиот дрес на македонската фудбалска репрезентација

Читај повеќе

Дешан го избра новиот капитен на Франција

Читај повеќе