Ѓоковиќ повторно вратен во притвор во злогласниот хотел

Новак Ѓоковиќ е повторно на суд со Австралија која по втор пат му ја одби визата.

По новото сослушување одржано утрово по наше време, Ѓоковиќ е вратен во имиграциски притвор во злогласниот хотел Парк, во кој претходно беше откако граничните служби на аеродромот му ја укинаа визата поради невакцинација против коронавирусот.

Објавата на конечната одлука е предвидена за 23:30 по средноевропско време.

Новинарката Лана Марфи соопшти дека Ѓоковиќ веќе пристигнал во хотелот.

Истовремено, околу 200 поддржувачи на тенисерот се собраа пред арената во која од понеделник ќе се игра на Австралија Опен.

URL
реклама

Том Хенкс со години се бори со тешка болест која ја добил поради улога

Read more

Зошто Германија и Јапонија сериозно се вооружуваат?

Read more

Брук Шилдс: Агаси збесна кога глумев со Џои во Friends

Read more

САД одби да објави снимки од соборените НЛО-а: Тоа е строго доверливо

Read more

Тенис

Ѓоковиќ: Штета, но не се каам што не можев да играм во САД

Read more

Мартина Навратилова го победи ракот на грлото и дојката

Read more

Надал првпат по 18 години не е меѓу првите десет тенисери во светот

Read more

Алкарас со триумф во Индијан Велс ќе се врати на врвот на АТП листата

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

7 земји од кои се очекува да имаат поквалитетен фудбал

Читај повеќе

Бразилски фудбалер ја пробал исхраната на Роналдо: Мислев дека ќе умрам

Читај повеќе

Статистиката е против него: Ребиќ го напушта Милан?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Меси доби статуа од КОНМЕБОЛ, ќе стои до оние на Пеле и Марадона

Читај повеќе
  • play_arrow

Рикардо возеше Ф1 болид во австралиска оф-роуд авантура

Читај повеќе

Тотенхем за 10 години платил 62,5 милиони евра отштета за отпуштени тренери

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ ги уништи 76ерс и потврди доминација незабележана 50 години

Читај повеќе

Шефот на Ла Лига: Се смеев од срце кога Баерн го елиминираше ПСЖ

Читај повеќе

Македонските фудбалери ја победија репрезентацијата на Фарски Острови

Читај повеќе