АПТ ВИМБЛДОН 2022

Ѓоковиќ против Кореецот Куон на стартот на Вимблдон

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе ја почне одбраната на титулата на Вимблдон против Јужнокореецот Куон Сун-ву, додека вториот носител, Шпанецот Рафаел Надал, во првото коло ќе игра против Франсиско Серундоло од Аргентина.

Младата шпанска тениска ѕвезда и петти носител Карлос Алкарас на стартот на Вимблдон ќе се соочи со Германецот Јан-Ленард Штруф.

Доколку нема изненадувања, во четвртфиналето би се стретнале Ѓоковиќ против Алкарас и  Надал против Канаѓанецот Феликс Оже-Aлјасим.

реклама

Дали сте знаеле: Македонец го дизајнирал славниот југословенски киоск

Read more

Почнува период што се случува еднаш на 12 години: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Зошто Кинезите престанаа да ги исплаќаат кредитите за стан?

Read more

Руската новинарка уапсена во Косово: Полицијата ме испрашуваше за шпионажа

Read more

Тенис

Швјонтек: Ќе играм послободно, бидејќи веќе не морам ништо да докажувам

Read more

Ѓоковиќ до Кирјос: Ќе освоиш Грен слем ако почнеш да тренираш капуера

Read more

Зверев откри дека има дијабетес и отвори фондација

Read more

Кирјос погоди бабичка, па ѝ подари пешкир

Read more
 

Спорт

Јужна Кореја победник на ракометниот Мундијал во Скопје

Читај повеќе

Швјонтек: Ќе играм послободно, бидејќи веќе не морам ништо да докажувам

Читај повеќе

Албумот на Panini за Мундијалот во Катар излегува на 24 август

Читај повеќе

Манчини ги прогласи фаворитите за освојување на Серија А

Читај повеќе

Катар бара од ФИФА Мундијалот да почне ден порано

Читај повеќе
  • filter

Дресовите на премиерлигашите: Лестер најлош, Вест Хем најубав

Читај повеќе

Левандовски: Се чувствувам како дете со нова играчка

Читај повеќе

Почина Кирил Дојчиновски, легенда на македонскиот фудбал

Читај повеќе

Јувентус три недели без првиот голман Шченсни

Читај повеќе