Ѓоковиќ се откажа од Мастерсот во Мадрид

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ одлучи да не учествува на Мастерсот во Мадрид.

Тој триумфираше на последното издание на турнирот во 2019 година кога го победи Циципас.

Поради оваа одлука, Новак ќе изгуби и поени, според новите правила. Ќе му бидат одземени 500 поени, што е 50% од освоените 1000 пред две години во Мадрид.

Тоа значи дека на ранг листата на 10 мај ќе има 11.463 поени. Ова би значело предност за Надал бидејќи тогаш разликата меѓу нив ќе биде околу илјада бодови.

реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more

Тенис

Јелена Ѓоковиќ одушеви со навивањето за Ноле на дуелот со Надал

Read more

Ѓоковиќ оптимист пред полуфиналето со Надал

Read more

Мечот Циципас – Зверев најмладото полуфинале на Ролан Гарос во последните 13 години

Read more

Ѓоковиќ постави нов рекорд

Read more
 

Спорт

  • play_arrow
  • filter

Јелена Ѓоковиќ одушеви со навивањето за Ноле на дуелот со Надал

Читај повеќе
  • filter

Како се сака националниот тим!

Читај повеќе

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Читај повеќе

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Читај повеќе

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Читај повеќе

Англиската репрезентација „тежи“ 1,2 милијарди евра, колку вреди македонската?

Читај повеќе

Тричковски: Головите на Кипар - дополнителен мотив за ЕУРО

Читај повеќе
  • filter

Шведски полицаец ќе ни суди на дебито на ЕУРО

Читај повеќе

Ѓунеш: Турција може да ја победи Италија

Читај повеќе