Ѓоковиќ се повлече од Мастерсот во Синсинати

Дваесет и еднократниот грен слем шампион ќе го пропушти Мастерсот во Синсинати следната недела.

Негово место на жрепката ќе го земе Брендон Накашима, кој претходно мораше да игра со вајлд-карта.

Да потсетиме, според сегашните правила, Новак Ѓоковиќ не може да влезе во Соединетите Американски Држави, бидејќи не е вакциниран против коронавирусот.

Српскиот тренер Горан Иванишевиќ претходно изјави: „Новак ќе направи сѐ за да стигне таму. Можеби ќе му дадат посебна виза“.

На 29 август стартува УС Опен каде Ѓоковиќ треба да брани бодови од пласманот во ланското финале.

реклама

Царот е гол! Русите бегаат, сојузниците го напуштаат, пријателите се зафатени со други работи

Read more

Кој е ризикот ако возите со премногу ниски вртежи?

Read more

Грција, Косово и Русија ја спасија Македонија: Во ЕУРО 2024 квалификациите сме во барабан 4

Read more

Ден пред експлозиите на Северен поток биле видени мистериозни дронови

Read more

Тенис

Ѓоковиќ: Сè уште имам страст и желба да играм на највисоко ниво

Read more

Федерер: На крајот изгубив буквално сѐ

Read more

Надал се повлече од Лејвер купот

Read more

Што им кажа расплаканиот Федерер на децата додека ги прегрнуваше?

Read more
 

Спорт

Касано порача: Роналдо, доста беше

Читај повеќе

Ѓоковиќ: Сè уште имам страст и желба да играм на највисоко ниво

Читај повеќе

Грција, Косово и Русија ја спасија Македонија: Во ЕУРО 2024 квалификациите сме во барабан 4

Читај повеќе

Федерер: На крајот изгубив буквално сѐ

Читај повеќе

Ирвинг: Одбивањето да се вакцинирам ме чинеше 100 милиони долари

Читај повеќе
  • play_arrow

7 просечни фудбалски клубови со неверојатни академии

Читај повеќе
  • play_arrow

Никој како Меси - два гола за три минути

Читај повеќе

Дончиќ: Уживав во словенечкиот дрес

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучеше бугарската химна од Јужна?

Читај повеќе