Гол е, ама не е гол

Играчите на Емполи се соочија со голема судиска неправда на мечот против Козенца во италијанската Серија Б.

Не само што го изгубија натпреварот во гости, туку и не им беше признаен гол што повеќе од очигледно влезе зад гол линијата, но судијата не се огласи.

Самуеле Ричи шутираше од 20-тина метри, топката ја погоди пречката и заврши зад грбот на голманот Пјетро Перина, а потоа излезе од голот.

Gazzetta dello Sport ја искористи оваа ситуација како уште еден аргумент дека е крајно време да се воведе goal-line технологијата и во Серија Б.

 

 

реклама

Спорт

Психолошка анализа: Како се постигнува спортски камбек?

Read more

Пеле Vs. Марадона – Сѐ што не сте знаеле за ривалството на двајцата фудбалски великани

Read more

Луѓето се неверојатни: Најдобрите видеа од првата половина на 2020

Read more

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more

Нови видеа

play_arrow

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more
play_arrow

Огромен скелет од Т-Рекс се продава на аукција

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри сцени од „Stranger Things“

Read more
play_arrow

Кози ѝ пркосат на гравитацијата качувајќи се по брана

Read more
play_arrow

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more
play_arrow

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Read more
play_arrow

Како апокалипсите му го поплочија патот на човештвото?

Read more
play_arrow

Која е најдобрата тактика да се победи Ливерпул?

Read more
play_arrow

Топ 10 европски градови кои треба да ги посетите кога ќе се отворат границите

Read more
play_arrow

За сите обожаватели на Хари Потер - пристигнува новата игра „Hogwarts Legacy“

Read more
play_arrow

Како да го избришете вашиот YouTube канал?

Read more
play_arrow

Седум шокантни пресврти во видеоигри што ја сменија франшизата

Read more