Голем месечен хороскоп за јуни: Три знака ќе добијат судбоносни шанси и понуди

Пристигна сезоната на Близнаци, но и Јупитер во овој знак, па Близнаците, Водолиите и Вагите ќе добијат неверојатни животни шанси во следната година.

Во Близнаци е и Венера, планетата на љубовта, па ќе има многу флерт преку пораки, а комуникацијата ќе биде засилена. Марс влегува во Бик на 9 јуни, носејќи неверојатна енергија на Бикот, Девицата и Јарецот.

Овен

Работа - Месецот јуни ќе биде знак на преговори! Венера и Меркур во Близнаци во првата половина од месецот ви носат шанси за нови преговори за плата, но и можност за нова работа. Марс во Бик од 9 јуни го насочува вашиот фокус кон финансиите, па имате шанса да добиете големи пари во вториот дел од јуни. Јупитер во Близнаци ви носи помош околу документацијата, но и можност за потпишување важен договор. Доколку чекате важни хартии, сигурно е дека јуни ќе ви донесе олеснување.

Љубов – Венера во Близнаци до 17 јуни ви носи нови познанства, многу преписки и телефонски разговори. Во вашето соседство или околина има личност која може да ви го привлече вниманието. Зафатените Овни ќе планираат пократко патување. Во вториот дел од мај вие и вашиот партнер  разговаравте за заедничкиот живот или за прашањето за стан. Затоа, првиот дел од јуни ќе биде знак на договор за врската, додека вториот дел од месецот носи повеќе емотивност и наклонетост. Семејните односи ќе бидат во фокус во вториот дел од јуни.

Здравје - Добро.

Бик

Работа – Јупитер, Венера и Меркур кај Близнаците ви носат неверојатни финансиски можности во јуни. Целата ваша енергија ќе биде насочена кон заработка во првиот дел од месецот и ќе имате можност да заработите пари од два извора. Марс во вашиот знак од 9 јуни укажува на борбеност и големи амбиции, па конкуренцијата ќе ја згазите во вториот дел од месецот, но лесно ќе влегувате во конфликти. Она што ќе ви недостига е трпение, но ќе бидете финансиски стабилни, а вториот дел од јуни ви носи добар период за потпишување договори. Можно е пократко патување во вториот дел од месецот.

Љубов – Венера во Близнаци од 23 мај укажува на флерт преку пораки, па ќе уживате во преписката. Од 9 јуни Марс во вашиот знак укажува на важноста на партнерскиот однос, па ќе ви се допаднат луѓето кои се доминантни и упорни. Ова може да ви биде привлечно, но и исцрпувачко, па често ќе работите против себе во желбата да добиете поемотивно. Венера во Рак во вториот дел од јуни ви носи повеќе романтика и емотивност, па ќе бидете ранливи кон луѓето за кои се грижите.

Здравје – Полошо во вториот дел од јуни.

Близнаци

Работа - Сезоната на вашиот знак ви носи многу убави моменти, а на 26 мај се придружува и Јупитер, па ќе имате среќа и успех во сите области од животот. Пред вас е месец кој може да биде еден од најдобрите во вашиот живот, а Јупитер ќе почне да работи за вас создавајќи шанси и можности кои доаѓаат еднаш на секои 12 години. Меркур и Венера во вашиот знак ви носат леснотија во извршувањето на работите, така што ќе имате многу да стекнете врз основа на харизмата што ќе ги придобие луѓето.

Љубов – Венера во вашиот знак од 23 јуни укажува дека емотивно се будите. Јупитер во вашиот знак ви носи среќен период кој е одличен за нови познанства, заљубување, проширување на семејството и заеднички живот. Многу Близнаци ќе донесат одлука да се венчаат, па ќе го доживеат еден од најубавите моменти во животот. Ова лето ќе бидете еден од најубавите знаци во Зодијакот, затоа подгответе се за неверојатни моменти.

Здравје - Одлично.

Рак

Работа – Јупитер во дванаесеттата куќа укажува на тоа дека на работа имате многу тајни непријатели, но и луѓе кои ви го чуваат грбот. Нагласената 12-та куќа ве предупредува да бидете внимателни на работното место бидејќи ништо нема да биде како што изгледа. Затоа ќе правите погрешни проценки, а поради Марс во Овен до 9 јуни лесно можете да донесете лоша одлука. Во првиот дел од месецот не треба да носите никакви емотивни одлуки. Јупитер во Близнаци носи работа на двојни работни места, па ќе имате нови деловни можности.

Љубов – Венера влегува во Близнаци и ви носи тајна љубов. Ова е некој кој ќе ве шармира со својата младост и комуникативност, но за тоа нема отворено да зборувате. Пазете се од тајни афери и врски кои можат негативно да влијаат на вашата емоционална состојба. Раковите кои се во брак треба да го искористат следниот период за што повеќе да патуваат. Ќе ви се допаднат Близнаците и Рибите. Близнаците можат да бидат ваши мисли, додека со Рибите ќе постигнете вистинска врска.

Здравје – Полошо во првите денови од јуни.

Лав

Работа - Нагласената 11-та куќа и Јупитер во Близнаци ви носи остварување на очекувањата кои долго време ви се во мислите. Со помош на вистинските луѓе лесно можете да ги остварите вашите соништа, а со Близнаците ќе имате одлична соработка. Влегувањето на Марс во Бик на 9 јуни може да ви донесе конфронтации на работното место, но и преголеми очекувања од вашиот деловен партнер. Ќе имате проблеми со авторитетот. Со планетите во Близнаци, можете да очекувате и покачување или добивање пари што ги заслужувате. Можно е да се договорите за работа со личност која е ваш пријател.

Љубов – Венера во Близнаци носи љубов и пријателство. Некој кој ви е близок како пријател може да стане ваш партнер. Во наредните месеци ќе го проширите кругот на пријатели и поради тоа покрај себе ќе имате широк спектар на луѓе кои ќе ви помогнат и поддржуваат. Лавовите кои се во брак може да очекуваат криза која ќе настане поради деловни проблеми. Обидете се да не го оптоварувате партнерот со настани на работното место. Лавовите лесно можат да се заљубат во својот најдобар пријател.

Здравје – Послабо во вториот дел од јуни.

Девица

Работа – Јупитер и Сонцето кај Близнаците ви носат промени на работното место. Ова може да доведе до нова позиција или напредок во вашата кариера, но на почетокот тешко ќе го прифатите тоа. Во секој случај, ќе имате шанса да напредувате на работа и да станете влијателни благодарение на оваа позиција. Марс во Бик од 9 јуни ви носи можност за долго патување, но и можност за преселба во друг град. Работата ќе биде најважната област во вашиот живот во првиот дел од јуни. Она што малку ќе ви пречи е несериозниот пристап кон работата на одредени соработници, па тешко ќе се фокусирате на една работа.

Љубов – Венера во Близнаци може да ви донесе симпатии на работното место. Сепак, ќе бидете склони кон идеализации, па лесно може да бидете измамени во проценката на луѓето. Затоа е многу важно да бидете аналитички и да не дозволувате луѓето да ве доведат во заблуда со убави зборови. Зафатените Девици може да поминат низ криза поради влијанието на Сатурн во Риби, па нешто во врската мора да се промени и не може да остане исто.

Здравје – послабо.

Вага

Работа - Истакнатата деветта куќа ви носи одличен период за соработка со странство. Венера во Близнаци до 17 јуни ви носи можност за долго патување, но и тренинг. Некои Ваги можат да го искористат овој период за да ги завршат студиите, да се запишат на курс или да го подобрат своето знаење. Знакот Близнаци секогаш нуди најмалку две шанси, па не е исклучено да се најдете во деловна дилема помеѓу неколку опции кои ќе ви бидат подеднакво примамливи. Стресот што го чувствувате поради Марс во Овен завршува на 9 јуни.

Љубов – Марс во Бик од 9 јуни ви носи средба со личност која ја прекинала врската. Исто така, Венера во деветтата куќа укажува дека треба да го смените местото на живеење за да ги разгори страстите кај партнерот. Секоја промена на град или пат може да ви донесе возбудлива љубовна авантура. Венера во Близнаци ви носи две здроби, но и можност да не можете да се одлучите помеѓу неколку луѓе. Во вториот дел од јуни фокусот ќе биде ставен на семејството и работата, па нема да се грижите многу за вашите чувства, туку ќе сакате да им помагате на другите.

Здравје – Подобрување.

Скорпија

Работа – Влегувањето на Марс во Бик на 9 јуни ви носи поголем стрес не само на работа, туку и во сите партнерски односи. Нагласениот осми квадрат е одличен за спонзорства или за добивање пари за одреден деловен проект. Јупитер во Близнаци може да ви донесе зголемување на заработката. Сепак, првата половина на јуни ќе ви биде понапорна од втората. Затоа треба да направите важни потези по 17 јуни, кога Меркур и Венера се во Рак, кои повеќе ќе ви одговараат за какви било опции.

Љубов – Марс во Бик ви носи отворени конфронтации во брачната или партнерската врска која ви е важна. Поради ова ќе има криза особено до 17 јуни. Венера го менува знакот во вториот дел од јуни, па ви носи можност да патувате како и да запознаете некој што доаѓа од странство. Доколку планирате да го подобрите односот со партнерот, најдобро е да отпатувате во вториот дел од јуни за да ја подобрите комуникацијата. Ќе имате недостиг на толеранција кон било кој во текот на јуни поради присуството на Марс во Бик.

Здравје – послабо.

Стрелец

Работа – Јупитер, Сонцето, Венера и Меркур во Близнаци ви носат нова популарност во јуни благодарение на работата што ја работите. Доколку се занимавате со јавна работа, периодот е одличен, а доколку имате намера да се промовирате преку работа, јуни е вашиот момент. Марс во Бик од 9 јуни ви носи планина од обврски, но ќе бидете задоволни што ќе се занимавате со работа. Вие сте во фаза од животот кога на работа веројатно ќе сакаат да ве промовираат преку работата што ја работите. Искористете ја позицијата на планетите во Близнаци за да го подобрите вашиот јавен имиџ.

Љубов – Меркур во Близнаци ви носи флерт со личност која е позната на пошироката јавност. Она што е интересно е дека ќе имате најмалку две можности за љубов. Јупитер во седмата куќа може да донесе и планирање на свадба или следниот чекор во врската, бидејќи во интервалот од следната година ќе бидете подготвени да ги подобрите љубовните врски.

Здравје – Чувствително.

Јарец

Работа - Планетарната гужва во Близнаци ви носи море од деловни можности веќе на почетокот на јуни. Ќе работите најмалку две работни места и ќе имате шанса да добиете нови деловни можности. Ќе уживате во подинамично темпо и атмосфера која не е досадна. Комуникацијата ќе биде клучна на работното место во наредниот период, па ќе се смени начинот на кој спроведувате одредени проекти. Работата ќе биде во фокусот во текот на јуни, додека во вториот дел од месецот ќе можете да ги промовирате вашите деловни активности.

Љубов – Венера во Близнаци ви носи флерт на работа. Станува збор за врска која ќе започне на основа на кореспонденција, па ќе ви биде интересно што ќе имате интерес на работа. Сатурн во Риби покажува дека сте многу емотивни и интуитивни во овој период, па точно знаете што ви треба. Во вториот дел од јуни следуваат нови познанства со Ракови. Јуни е многу подобар за почеток на нова романса, особено ако сте сингл. Марс во Бик ви носи повеќе излегувања на места од јавен тип, па така Раковите, Близнаците и Биковите ќе ви бидат пријателски расположени.

Здравје – Подобрување.

Водолија

Работа – Самиот почеток на јуни ви носи големи можности бидејќи ќе уживате во сезоната на Близнаци. Марс во Бик од 9 јуни ве предупредува да не инвестирате лесно во недвижнини. Водолиите кои работат во угостителство или планираат да отворат објект од забавен тип може да успеат во тоа во текот на јуни. Имате можност вашето хоби да го претворите во бизнис и да заработите многу пари од тоа. Конечно доаѓа годишното време кога ќе цветате. Сепак, Сатурн во Риби често ќе направи да се чувствувате како да треба да бидете штедливи.

Љубов – Сонцето во Близнаци ви носи нова љубов, можност за проширување на семејството. Тоа е идеален период од годината за стекнување нови познанства и излегување на јавни места. Нагласената петта куќа навестува дека ќе добивате многу покани за забави и не треба да ги одбивате бидејќи ќе бидете една од главните ѕвезди во општеството. Марс во Бик ќе ви донесе компликации со станот или имотот што планирате да го купите. Бидете внимателни ако земате заем.

Здравје – Намален имунитет.

Риби

Работа - Планетите во Близнаци укажуваат на тоа дека во првата половина на јуни ќе ве растргнат семејните настани, па работата ќе ви го заземе второто место. Користете го Марс во Бик од 9 јуни за да ги покажете вашите јасни ставови, особено во бизнисот. Ќе изгледате малку настрана, но ќе уживате во директен пристап до луѓето. Сонцето кај Близнаците зборува и за работа од дома, барем во првиот дел од јуни. Можете да работите две работи во исто време, со тоа што сигурно ќе „однесете една дома“. Во јуни сте на голема пресвртница, па лесно е да ве исфрли од синхронизација, но во вториот дел од месецот ќе ги знаете одговорите на сите животни дилеми.

Љубов – Меркур во Близнаци ви носи тешка комуникација со партнерот, бидејќи ќе имате впечаток дека едно зборува, а друго прави. Поради нејасна комуникација ќе се расправате за секојдневните навики, семејните проблеми и ќе дозволите една личност од семејството да застане пред вас. Внимавајте во какви врски влегувате, бидејќи трета личност може да биде главниот виновник за раскинувањето на вашата врска. Вториот дел од јуни е поповолен за љубов и нови познанства. Доколку чекате нова љубов, Венера во Рак ќе ви ја донесе од 17 јуни.

Здравје – послабо.

Тагови
реклама

Живот

Летото ќе промени сѐ: Хороскопски знаци кои мора да се подготват за љубовни турбуленции

Read more

Маск му донесе интернет на племе во Амазон и ги навлече на порнографија

Read more

Трик за лесно ослободување од досадните семки од пиперките

Read more

Летно пиво: Историја на радлерот

Read more
 

Магазин

За гурмани: Докопани во сос од сланина, јаболка и павлака

Читај повеќе

Четири нискогликемиски намирници кои поддржуваат здраво слабеење

Читај повеќе

Летото ќе промени сѐ: Хороскопски знаци кои мора да се подготват за љубовни турбуленции

Читај повеќе

Маск му донесе интернет на племе во Амазон и ги навлече на порнографија

Читај повеќе

Црвеното грозје го намалува холестеролот и има антистареечки ефекти

Читај повеќе

Како да го забрзате метаболизмот: Многу е полесно отколку што мислите

Читај повеќе

Сарма ќофтиња за мрзливи во кујна

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 12 ненаселени места во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Трик за лесно ослободување од досадните семки од пиперките

Читај повеќе