Голем неделен љубовен хороскоп од 5 до 11 декември

Погледнете што ви кажуваат ѕвездите на полето на љубовта, за периодот од 5 декември до 11 декември 2022 година. Пишува астрологот Олга Савиќ, Venersapapilotnom.com.

ОВЕН

Ако врската со саканата личност е суштински стабилна, таква и ќе остане и покрај некои ситни испади и можните брзи муабети. Меѓутоа, ако врската е нестабилна веќе некое време - обрнете внимание на комуникацијата. Затоа што зборовите лесно и брзо се кажуваат, а знаат и длабоко да направат нешто и да направат „од мравка слон“. Исто така, ако има тајни што сакате да ги чувате - чувајте ги подобро, бидејќи оваа недела може да излезат на виделина. Слободни Овни – Сè уште се актуелни обновувањата на комуникацијата и љубовните врски, но актуелни се и нови љубови од кои очекувате многу и во кои ќе се нурнете со целото срце.

БИК

Како да е добро, но всушност не е. Можеби во овој период очекувате повеќе од партнерот, можеби сте малку уморни од некои ситуации, можеби не се разбирате како што би сакале. Или можеби некој близок е едноставно премногу баран во моментот, а вие немате доволно сила да му се посветите. Можеби ќе има некои напнати моменти оваа недела, но ништо што не може да се реши многу брзо. Слободни Бикови - покрај сè уште актуелните поранешни партнери кои можат да бидат особено активни оваа недела, Биковите имаат и нови љубовни шанси - комуникацијата со некого може да се започне, но барем засега - ќе оди доста бавно.

БЛИЗНАЦИТЕ

Недела со многу напнатост во партнерските односи. Колку и да сакате да разберете и да се договорите, ќе биде доста тешко. Саканата личност може да зборува без да каже ништо... или да молчи токму кога треба да зборува, за да ви даде објаснување за своите постапки. Вие лично ќе бидете склони кон ненадејни, драматични изјави, па дури и пресеци. Во најдобар случај – и двајцата ќе бидете толку окупирани со личните приоритети што ќе имате минимално време еден за друг. Слободни Близнаци - периодот не е добар за нови или стари почетоци... што не значи дека нема да има. Сè што е лансирано, ново или обновено - ќе биде краткотрајно.

РАК

Стравовите, несигурноста и грижите - без разлика дали се реални или само замислени - се многу актуелни за вас овие денови. Нечии размислувања ќе пречат во секојдневните активности, некој ќе има напади на анксиозност, некој нема да се чувствува многу добро во однос на здравјето, а некој ќе го вознемируваат тајните. Сè на сè, нема да бидете совршен партнер овие денови. Ако можете - не расипувајте, најдете поддршка или кај себе или кај партнерот. Слободни Ракови - сè што е тајно и скриено, како и сè што било и поминало - е живо, присутно, просперитетно во вашите мисли. Не е добро време за обновувања или нови почетоци.

ЛАВ

Ќе ве трогнат некои ситуации - околу пријателите, околу семејството, веројатно ќе бидете под стрес за финансиите, децата (ако ги имате), за некои ситуации кои треба да се завршат и околностите не може да се поклопат. И сето тоа повремено ќе донесе бранови на нервоза, некоја празнина во вас. Оваа недела партнерот ќе може да ги препознае и смири вашите стравови, да ви ја донесе потребната сигурност, цврсто тло и сигурна рака која ќе ве води низ вашите сомнежи. Слободни Лавови - некој може да изгледа дека е токму она што го сакате, ќе ви ги разбуди мислите, срцето, желбите. Само не брзајте, оставете ја приказната полека да се развива и да тргне по својот тек.

ДЕВИЦА

Нешто барате, копате ...а не можете да го најдете. Нешто ве скокотка во мозокот, активира немир и страв во врска со партнерот или предизвикува другата страна да ве нервира за сè што прави или не прави. Тогаш ситуацијата одеднаш се превртува и имате фантастични моменти, исполнети со задоволство и добра енергија. Периодот ви е таков, шарен и нестабилен. Нагласете ги добрите моменти, не дозволувајте лошите да ве обземат. Слободни Девици - сè што започна во текот на оваа недела ќе донесе голем наплив на ентузијазам, бурни, страсни и исклучително убави моменти... но може да донесе и големи очекувања и немир.

ВАГА

Комуникацијата со партнерот ќе биде горе-долу, ќе ви недостига време еден за друг, а со тоа ќе недостига и разбирање. Нема да има никакви драстични ситуации, иако понекогаш сè може да изгледа како бескрајна драма. Ако и двајцата сте нервозни, подобро е да го оставите решавањето на темите кои ве повредуваат за момент кога ќе бидете посмирени, посмирени и подготвени за конкретни и отворени разговори. Слободни Ваги – има шанси за љубов. Сега, колку тие се навистина она што ви треба или на што се надевате - тоа е веќе големо прашање. Можеби би било подобро да одвоите време, дајте си доволно време да судите.

СКОРПИЈА

Прво Меркур, а неколку дена подоцна Венера - тие се преселуваат во знакот Јарец и конечно ќе можете да се слушнете и да се разберете со партнерот. Но, пред тоа, подгответе се за уште еден бран ситуации кои во еден момент ќе ве изнервираат, а во следниот ќе ве насмеат. Слободни Скорпии – никој не вели дека нема да имате љубовни можности, стари или нови. Но, за вас викендот е неспоредливо поповолен за сите емотивни прашања. Бидејќи сè што ќе започне до викендот можеби навистина изгледа одлично и фантастично, но ќе биде немирно, бурно и со големи осцилации.

СТРЕЛЕЦ

Полна Месечина на полето на партнерства во многу активен контакт со ретроградниот Марс спроти Сонцето во вашиот знак и во тековен аспект со Сатурн - зборува за тоа дека вашите емотивни односи навистина ја достигнале таа фаза „да се биде или не“. Она што е вредно и каде има можност за договор, договор, што е од трајна вредност - ќе помине со компромис и решавање на болни теми. Чиј крај одамна се гледа и кој до сега вештачки се одржуваше - тешко дека ќе може да се протне. Слободни Стрелци - да завртиме уште еден круг низ минатото. Па да видиме дали има нешто во него што е соодветно за вас.

ЈАРЕЦ

Полната Месечина (небесното тело кое ги опишува вашите партнерства) оваа недела има најсилен ефект преку нарушување на секојдневниот живот со саканата личност. А тоа пореметување може да биде поради нервозата на партнерот или вашата, но и поради повторување на ситуации и теми кои ниту вам, ниту на другата страна не ви се допаѓаат. Конечното решение би било сè што сте прикривале или сте го задржале за себе, да излезе на дневен ред. И ова не мора автоматски да биде изневерување или водење љубов на страна, може да биде и незадоволство што и двајцата сте го потиснале. Слободни Јарци – од викендот Венера во вашиот знак е тука да ви донесе љубовни можности и тешкотии.

ВОДОЛИЈА

Ред немир, ред добра енергија и уживање. Превирањата не мора да бидат строго преку вашите партнерства, тие можат да се прелеат и од други области - пари, семејство, работа, деца - но повремено ќе ја потресуваат вашата врска. За среќа, краткотрајно, бидејќи она што ве обединува во овој момент е посилно од оние краткотрајните епизоди. Со партнерот се држите цврсто и се спротивставувате на сите надворешни и внатрешни притисоци. Слободни Водолии - полната Месечина во близок аспект со ретроградниот Марс во вашето поле на љубов и уживање најпрво ќе ги разбуди страстите, потребата за забава, веселбата. Но, тоа ќе ве разбуди и ќе ве придвижи во насока на контакти со луѓе за кои се грижите.

РИБИ

Полната Месечина на полето на домот и семејството во спој со ретроградниот Марс ќе покрене стари теми, сето она што е турнато под тепих и закопано, но ќе покрене и стари шаради и расправии со партнерот или со членовите на семејството. Во принцип – со саканата личност влегувате во оваа недела во некаков вид на напнатост, но ако дури и постои желба за смирување и компромиси, работите брзо ќе почнат да се смируваат и да се решаваат. Слободни Риби - тоа што го сакате ви бега. Не се откажувате од личноста која ви се допаѓа, но ќе мора да бидете малку потрпеливи за вашата комуникација да се смири и да тргне на вистински начин.

Тагови
реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more

Љубов и секс

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Љубовен хороскоп за февруари: Еден знак или ќе раскине, или ќе го каже судбоносното „да“

Read more

Дали постои идеален број на сексуални партнери?

Read more
 

Магазин

Зошто на патниците во авион не им е дозволено да ги менуваат седиштата?

Читај повеќе

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Читај повеќе

Рецепт од Србија: Сарма полнета со коленица

Читај повеќе

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Читај повеќе

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Читај повеќе
  • filter

Фенг шуи цвеќиња кои носат хармонија во домот

Читај повеќе

Необична луксузна вила во Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Ирец учи хрватски за да се разбере со песот

Читај повеќе