Golf двојка се шитна за рекордни 87.000 долари

Цените на половните автомобили постојано се во пораст, а ова особено се однесува на класиците. Па така, Volkswagen Golf GTI од втората генерација се продаде за неверојатни 87.000 долари.

Golf GTI oд втората генерација е продаден во САД за 87.000 долари. Има 2.0 литарски 16V мотор со моќност од 137 коњски сили и има поминато 85.295 километри.

Во внатрешноста има Recaro седишта, опремен е со клима уред, Philips касетофон и сет 15-инчни BBS фелни.

Инаку, најскапиот Volkswagen Golf GTI од втората генерација претходно беше продаден преку интернет страницата Bring a Trailer, но овој значително ја подигна рекордната цена.

реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Шест причини зошто леблебијата е една од најздравите намирници

Read more

Авто новости

Секси Golf

Read more

Објавен новиот план на ЕУ за забрана на дизелаши и бензинци

Read more

„Франкенштајн“ на тркала

Read more

Audi се откажува од уште еден легендарен модел

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow

Секси Golf

Читај повеќе

Објавен новиот план на ЕУ за забрана на дизелаши и бензинци

Читај повеќе
  • play_arrow

„Франкенштајн“ на тркала

Читај повеќе
  • filter

Lamborghini Urus го помина ирскиот третман во Carlex

Читај повеќе

Audi се откажува од уште еден легендарен модел

Читај повеќе
  • filter

Ferrari го претстави Roma Spider: Платнен покрив на преклоп и 620 КС

Читај повеќе
  • filter

Aston Martin DB6 сега вози „на струја“

Читај повеќе
  • filter

Дигиталното Porsche Nebula 928 стана реалност

Читај повеќе

Како телото ви кажува дека сте премногу уморни за да возите?

Читај повеќе