Golf двојка се шитна за рекордни 87.000 долари

Цените на половните автомобили постојано се во пораст, а ова особено се однесува на класиците. Па така, Volkswagen Golf GTI од втората генерација се продаде за неверојатни 87.000 долари.

Golf GTI oд втората генерација е продаден во САД за 87.000 долари. Има 2.0 литарски 16V мотор со моќност од 137 коњски сили и има поминато 85.295 километри.

Во внатрешноста има Recaro седишта, опремен е со клима уред, Philips касетофон и сет 15-инчни BBS фелни.

Инаку, најскапиот Volkswagen Golf GTI од втората генерација претходно беше продаден преку интернет страницата Bring a Trailer, но овој значително ја подигна рекордната цена.

реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Питагоровата теорема пронајдена на глинена плоча 1.000 години постара од Питагора

Read more

Скандинавскиот начин на спиење спасува бракови и врски: Нема повеќе кавги в кревет

Read more

Голем љубовен хороскоп за октомври 2023

Read more

Авто новости

Невиден скок во продажбата на ЕВ во Европа

Read more

Доаѓа дождливо време - какви проблеми им носи есента на возачите?

Read more

Колку е можен хакерски напад на модерните автомобили?

Read more

Живот на тркала: Модуларниот XBUS наскоро ќе се најде во продажба

Read more
 

Автомобили

Невиден скок во продажбата на ЕВ во Европа

Читај повеќе

Доаѓа дождливо време - какви проблеми им носи есента на возачите?

Читај повеќе

Колку е можен хакерски напад на модерните автомобили?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Живот на тркала: Модуларниот XBUS наскоро ќе се најде во продажба

Читај повеќе

Dacia продаде 8 милиони автомобили во изминатите 19 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали знаете да се снајдете во „патент“ ситуација во сообраќај?

Читај повеќе
  • filter

Презентирана редизајнираната Mazda 2 Hybrid

Читај повеќе

На 16,3% од половните автомобили им е враќана километражата

Читај повеќе

Пристигна новиот Mercedes-AMG GLC Coupe

Читај повеќе