ЕХФ ЕУРО 2022 УНГАРИЈА / СЛОВАЧКА

Голманот Митревски бил лажно позитивен - се пакува за ЕУРО

Првиот голман на македонската ракометна репрезентација доби неколку негативни тестови по што сега чека одлука на ЕХФ за да замине на Европското првенство.

Никола Митревски беше еден од четворицата ракометари кои не заминаа за Унгарија откако добија позитивен ПЦР тест на COVID-19. Но, бидејќи бил без симптоми тој потоа направил неколку брзи тестови како и нов ПСТ тест и сите дале негативен резултат.

Од РФМ ја известиле Европската ракометна федерација по што сега се чека нивна одлука на тоа дали Митревски ќе може да излезе од задолжителниот петдвевен карантин и веднаш да замине за Унгарија.

Тој дефинитивно нема да биде на располагањае за денешното отворање против Словенија, но доколку одлуката на ЕХФ е позтитивна, тогаш ќе застане помеѓу стативите на дуелот со Црна Гора в сабота во рамките на 2. коло.

Доколку, пак, ЕХФ остане на ставет дека мора да миран тие пет дена изолација, во тој случај Митревски ќе брани само во 3. коло против великанот Данска.

Тагови
реклама

Што следи по омикрон и кога конечно ќе заврши пандемијата?

Read more

Надал се пласираше во четвртфинале, Ѓоковиќ дозна одлична вест

Read more

Од женски агол: Пет вистини за сексот кои никој не ви ги кажал

Read more

Чаша вода наутро на празен стомак? Да, само под еден услов

Read more

Ракомет

Котевски нов тренер на Металург

Read more

ЕП ракомет: Црна Гора ја изненади Хрватска

Read more

Лазаров: Невозможна мисија беше да се стори нешто повеќе против Данска

Read more

Лазаров: Прифаќам критика, но убеден сум дека сме на добар пат

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Новиот Роналдо: Пола Европа го сака 15-годишниот Ендрик

Читај повеќе

Перез и Лапорта постигнаа „договор за ненапаѓање“

Читај повеќе
  • play_arrow

Поранешна стриптизерка ја постигна првата победа во УФЦ

Читај повеќе

The Mirror: Гвардиола ќе биде селектор на Холандија

Читај повеќе
  • play_arrow

УФЦ пресметка на „тешкашите“: Нгану ја одбрани шампионската титула

Читај повеќе

Надал се пласираше во четвртфинале, Ѓоковиќ дозна одлична вест

Читај повеќе

Решена мистеријата за чудната дамка на вратот на Холанд - правел хиџама

Читај повеќе

Надал по 15-ти пат влегува во втората недела на Австралија Опен

Читај повеќе

Жиру: Бев во право кога го одбив Јуве за Челси

Читај повеќе