Голманот на Пандев позитивен на корона

Матија Перин, единицата на Џеноа и соиграч на нашиот Горан Пандев, е позитивен на COVID-19.

Големи проблеми за Пандев и соиграчите пред утрешното гостување кај Наполи на Елиф Елмас.

На денешната прес-конференција по повод утрешната пресметка, тренерот Роландо Маран објави дека Перин не е во тимот, туку е дома во карантин. Додаде и дека има мала температура.

Сега неговото место помеѓу стативите ќе го заземе ветеранот Федерико Маркети, кој нема одиграно натпревар (не рачунајќи пријателски) повеќе од една сезона.

Нашиот Пандев е во тимот и се очекува утре да почне од првата минута, додека неизвесно е дали Џенаро Гатузо ќе му даде шанса на Елмас во почетните 11 или ќе го чува како џокер од клупата.

Поради случајот со Перин, тимот не отпатува за Неапол бидејќи сега сите играчи и тренерскиот тим ќе мора да се тестираат, а резултатите ќе ги добијат вечерва. Патувањето во Неапол е одложено за утре, а поради тоа дојде и до промена на терминот за одигрување на натпреварот кој наместо од 15 часот ќе се игра од 18.

реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Фудбал

Расизам: Новинар го навреди асот на Барса

Read more

Фудбалерите напредуваа едно место на светската ранг листа

Read more

Конте: Ова не може да се споредува со киксот лани против Славија

Read more

Шампионот Баерн шампионски, Шахтар триумфално низ Мадрид

Read more

Спорт

Нов позитивен играч во Металург, целиот тим оди во изолација

Читај повеќе

Расизам: Новинар го навреди асот на Барса

Читај повеќе

Фудбалерите напредуваа едно место на светската ранг листа

Читај повеќе

Конте: Ова не може да се споредува со киксот лани против Славија

Читај повеќе
  • play_arrow

Шампионот Баерн шампионски, Шахтар триумфално низ Мадрид

Читај повеќе

Елмас и понатаму позитивен на корона, го пропушта дуелот со АЗ

Читај повеќе

Уште тројца ракометари на Тинекс Пролет позитивни на COVID-19, вкупно 12

Читај повеќе

Лоши вести за Интер – уште еден КОВИД позитивен играч

Читај повеќе
  • play_arrow

Погоди ги маскотите со Арсен Венгер

Читај повеќе