Голманот на ПСЖ приклучен на апарати откако падна од коњ

Голманот на ПСЖ Серхио Рико се здоби со тешка повреда додека јавал во неделата и моментално е во болница каде според шпанските медиуми е приклучен на апарати.

Тој беше тешко повреден во несреќата што се случи во Андалузија, откако неговиот коњ се судрил со друг, побегнат коњ. Паднал на земја и добил дополнителен удар со копито во главата.

„Тој е во сериозна состојба“, изјави во неделата портпаролот на ПСЖ.

Се наведува дека здобиените повреди биле дури и опасни по живот, а на Рико му биле скршени пршлените на вратот и се здобил со потрес на мозокот.

За негова среќа, помошта пристигнала многу брзо и со хеликоптер бил пренесен во болница во Севиља.

URL

Се додава дека повредите биле толку сериозни што дури бил ставен на апарати за одржување во живот, а околностите на несреќата и тоа што се судриле два коња и дека и после тоа бил удрен, укажуваат дека голманот на ПСЖ се нашол во навистина несреќна ситуација.

Се наведува и дека следните 24 часа ќе бидат одлучувачки за проценка на неговата состојба.

Поранешниот голман на Севиља му се приклучи на францускиот тим во 2020 година, откако претходната сезона ја мина на позајмица во Фулам. Од доаѓањето во ПСЖ има 29 настапи за овој тим.

реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Илон Маск го исмева Зеленски кој бара помош за одбрана од руската агресија

Read more

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Read more

Голем месечен хороскоп за октомври: Кој ќе доживее трансформација на годината?

Read more

Фудбал

Откриено колку Салах заработува неделно од сите договори

Read more

Ви реков да не се грижите - Мурињо среќен по победата над Фрозиноне

Read more

Во вторник почнува продажбата на влезниците за ЕУРО 2024 - најевтините се 30 евра

Read more

Несекојдневна ситуација во Серија А: Главниот судија го фати грч

Read more
 

Спорт

Откриено колку Салах заработува неделно од сите договори

Читај повеќе
  • play_arrow

Ви реков да не се грижите - Мурињо среќен по победата над Фрозиноне

Читај повеќе

Во вторник почнува продажбата на влезниците за ЕУРО 2024 - најевтините се 30 евра

Читај повеќе
  • play_arrow

Несекојдневна ситуација во Серија А: Главниот судија го фати грч

Читај повеќе

ВАР судиите кои го оштетија Ливерпул добија само два дена казна

Читај повеќе

Кениецот Киплагат победи на Скопскиот маратон, Дарио Ивановски го освои 3. место

Читај повеќе
  • play_arrow

Премиер лигата призна: На Ливерпул му е поништен чист гол - објаснувањето е лудо

Читај повеќе

Над 11 илјади натпреварувачи од 53 држави денеска го трчаат скопскиот маратон

Читај повеќе
  • play_arrow

Канело го претепа противникот и ја одбрани титулата

Читај повеќе