Голот со „ножички“ на Меси ги одушеви и противничките навивачи

Фудбалерите на ПСЖ фуриозно ја започнаа новата сезона со победа од 5:0 на гостувањето кај Клермон, а одлично се истакна Лионел Меси кој постигна одличен гол на крајот од натпреварот.

Најдобриот момент на натпреварот се случи во 86. минута. По одличното додавање на Паредес, Меси ја прими топката на гради и потоа со „ножички“ го постигна најубавиот гол откако дојде на „Паркот на принцовите“.

Дури и локалните навивачи скандираа „Меси, Меси“ од трибините ја поздравија магијата на, според многумина, најдобриот фудбалер на сите времиња и му оддадоа почит на фудбалскиот велемајстор.

URL

Натпреварот беше дебито на новиот тренер Кристоф Галтје на клупата на парижаните, а освен Меси кој постигна два гола, во листата на стрелци се запишаа и Хакими, Маркињос, и Нејмар кој имаше дури три асистенции.

Тагови
реклама

The Sun: Јунајтед го најде наследникот на Роналдо

Read more

Германија има чуден однос кон Украина од почетокот на војната: Што се крие зад тоа?

Read more

Во сенка на бруталниот Холанд се раѓа чудо што се чека уште од ерата на Марадона

Read more

Колку е поскапено кафето во Македонија?

Read more

Фудбал

Во сенка на бруталниот Холанд се раѓа чудо што се чека уште од ерата на Марадона

Read more

The Sun: Јунајтед го најде наследникот на Роналдо

Read more

Меси најави: Во Катар ќе биде моето последно Светско првенство

Read more

Станковиќ нов тренер на Сампдорија

Read more
 

Спорт

Во сенка на бруталниот Холанд се раѓа чудо што се чека уште од ерата на Марадона

Читај повеќе

The Sun: Јунајтед го најде наследникот на Роналдо

Читај повеќе

Меси најави: Во Катар ќе биде моето последно Светско првенство

Читај повеќе

Станковиќ нов тренер на Сампдорија

Читај повеќе

Македонската фудбалска репрезентација на 65. место на ФИФА ранг-листата

Читај повеќе
  • play_arrow

Бејзбол навивач се фрли преку ограда обидувајќи се да фати историски хоум-ран

Читај повеќе

Повеќе не ја кријат врската: Тоти конечно се појави со новата девојка

Читај повеќе

Бразилскиот тренер-силувач осуден на 109 години затвор

Читај повеќе
  • play_arrow

Пиоли: Милан направи премногу грешки против Челси

Читај повеќе