Голови на Пандев и Барди во вчерашните дуели од Серија А и Ла Лига

Македонските фудбалски репрезентативци Горан Пандев и Енис Барди се запишаа во листата на стрелците за своите екипи на вчерашните средби од италијанската Серија А и шпанската Ла Лига.

Пандев одигра 74 минути за Џеноа и го постигна првиот гол во триумфот над СПАЛ (2:0) и негов деветти во тековната сезона. Оваа победа за Џеноa е многу важна во борбата за опстанок.

Remote video URL

Џеноа по 32 натпревари има 30 бода и е едно место над линијата од опасната зона, но конкурентите за опстанок, допрва треба да ги одиграат своите дуели од оваа рунда.

За разлика од тимот на Пандев, екипата на Леванте за која игра Барди, загуби со 1:2 од Атлетик Билбао, но нивниот опстанок во најквалитетното шпанско фудбалско првенство не е доведен во прашање.

Сепак, нашиот репрезентативец Барди постигна гол на оваа средба, единствениот за неговата екипа.

Remote video URL
реклама

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Спектакл на небото: Како да го гледате метеорскиот дожд Персеиди?

Read more

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Read more

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more

Фудбал

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Официјални состави: ПСЖ без Мбапе почнува против Аталанта

Read more

Де Роон ќе дели пица во Бергамо ако ја освои ЛШ

Read more

Шестмина позитивни во Атлетик

Read more

Спорт

Болидот на Фетел ќе добие нова шасија за шпанското Гран при

Читај повеќе
  • filter

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Читај повеќе

Официјални состави: ПСЖ без Мбапе почнува против Аталанта

Читај повеќе

Де Роон ќе дели пица во Бергамо ако ја освои ЛШ

Читај повеќе

Шестмина позитивни во Атлетик

Читај повеќе

Алушовски: Во Струга не одиме само да се проверуваме, туку да победиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Читај повеќе

Гасперини: Нејмар? Ќе го натераме тој да се брани од нас

Читај повеќе

Извлечени двојките за новата сезона во Вторите лиги

Читај повеќе