Google ги претстави новите смартфони Pixel 4 и Pixel 4 XL

Компанијата Google во Њујорк ги претстави новите смартфони Pixel 4 и Pixel 4 XL.

Pixel 4 ќе биде достапен во три нови бои: бела, црна и портокалова.

Pixel 4 ќе чини 799 долари, а Pixel 4 XL 899 долари.

Pixel 4 XL има 6,3 инчен Quad HD екран, додека Pixel 4 има 5,7 инчен екран со резолуција од 1080p и брзина на освежување од 90Hz.

Oсвен големината на екранот и капацитетот на батеријата (2.800 и 3.700 mAh), двата смартфони имаат идентични спецификации. Користат Qualcomm Snapdragon 855 процесор, 64 или 128 GB меморија и 6 GB RAM.

Во горниот агол има сензори за отклучување на телефонот со face ID.

Новите смартфони имаат нови софтверски трикови, а подобрени се и постоечките модови како што е Night Sight. Со Live HDR+ ќе имате сосема ново доживување на фотографиите.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Српски туристи избркани од грчкиот остров Евија

Read more

Видеоиграта Super Mario Bros. од 1985 година продадена на аукција за 114.000 долари

Read more

Трет ден протести пред бугарската Влада

Read more

Мобилни

Познат датумот кога Lenovo ќе го претстави гејмерскиот смартфон Legion

Read more

Објавено кратко видео за претстојниот Samsung Galaxy S20 Ultra

Read more

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Read more

Поглед во новиот смартфон Poco M2 Pro кој чини помалку од 200 долари

Read more

Гик

  • filter

Видеоиграта Super Mario Bros. од 1985 година продадена на аукција за 114.000 долари

Читај повеќе

Венеција тестира нов систем за заштита од поплави

Читај повеќе
  • play_arrow

Проф. Филиповска: Зрачењето од 5G не е опасно

Читај повеќе
  • filter

Познат датумот кога Lenovo ќе го претстави гејмерскиот смартфон Legion

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Објавено кратко видео за претстојниот Samsung Galaxy S20 Ultra

Читај повеќе

Пет астероиди идната недела ќе минат покрај Земјата

Читај повеќе

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Читај повеќе
  • play_arrow

СЗО: Има докази дека COVID-19 се пренесува преку воздух

Читај повеќе

Ремдесивир – од шкарт до лек за COVID-19

Читај повеќе