Google го откри изгледот на својот Pixel Watch

Google го менува начинот на кој ги претставува своите уреди, а по тизерот за мобилните телефони Pixel 7 и Pixel 7 Pro објавени во мај, сега пристигна и тизерот за Pixel Watch.

Паметниот часовник од Google ќе пристигне на 6 октомври, а објавениот официјален тизер го открива неговиот изглед од сите агли и во сите бои во кои ќе биде достапен.

По овој клип, единствената мистерија е големината на кружниот раб. Дизајнот е доста уникатен и привлечен, но огромниот раб (рамка) би можел значително да го расипе дизајнот.

Што се однесува до нараквицата, таа изгледа модерно, но е „инспирирана“ од дизајнот на Apple.

Remote video URL

Се шпекулира дека Pixel Watch ќе чини помеѓу 250 и 350 евра со Wi-Fi и Bluetooth поврзување, или околу 400 долари со LTE функционалност.

Презентацијата на паметниот часовник е закажана за 6 октомври.

Тагови
реклама

Титовиот стан на Менхетн се продаде за 50 милиони долари, колку ѝ следува на Македонија?

Read more

Кои се ризиците и предностите на постапката за обрежување на пенисот?

Read more

Дилета Леота падна среде емисија, видеото стана хит

Read more

Метеоролог објави видео од Флорида: Вакво нешто не сум видел 30 години

Read more

Вести

Електричниот авион Alice го изведе првиот пробен лет

Read more

Новоформираните езера на Алјаска испуштаат многу опасен гас, научниците се загрижени

Read more

Глечерите на Швајцарските Алпи се топат со рекордна брзина

Read more

Откриен нов ковид симптом кој се појавува година дена по заразата

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Пристигнува првата Razer Android конзола

Читај повеќе
  • play_arrow

Електричниот авион Alice го изведе првиот пробен лет

Читај повеќе

Новиот Xiaomi многу потсетува на iPhone 14 Pro поради еден важен детаљ

Читај повеќе
  • play_arrow

Новоформираните езера на Алјаска испуштаат многу опасен гас, научниците се загрижени

Читај повеќе

Протекоа фотки од новите Galaxy S23 кои откриваат практично сѐ

Читај повеќе

Глечерите на Швајцарските Алпи се топат со рекордна брзина

Читај повеќе

Откриен нов ковид симптом кој се појавува година дена по заразата

Читај повеќе
  • play_arrow

Intel го возвраќа ударот: Новите процесори нудат до 24 јадра и брзина од 5,8 GHz

Читај повеќе
  • filter

Sky Whale е трикатен авион за 755 патници

Читај повеќе