Google ја тестира функцијата Smart Downloads за YouTube на Android

YouTube започна со тестирање на нова функција наречена Smart Downloads, која се прави на апликацијата наменета за уреди со Android.

Smart Downloads работи со преземање 20 клипови секоја недела врз основа на преференциите на корисникот и тоа го прави кога уредот е поврзан на Wi-Fi мрежа. Целта е да се намали потрошувачката на мобилни податоци кога корисникот е во движење и ги гледа омилените клипови.

Новата опција е достапна само за Premium корисниците во Европа и се активира во Settings. Оние кои сакаат да ја пробаат треба да се регистрираат до 14 февруари, а апликацијата ќе прикаже известување доколку на корисникот му недостасува простор на уредот за преземање клипови.

Сите клипови ќе бидат прикажани во картичката Library со другите преземени клипови.

Тагови
реклама

САД ѝ го блокираа на Русија плаќањето на долговите, ја принудуваат на банкрот

Read more

Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Read more

Кои хороскопски знаци ќе ја запознаат љубовта на својот живот до крајот на мај?

Read more

Шолц: Путин сериозно ќе преговара само во еден случај

Read more

Мобилни

Xiaomi претстави три модели на мобилни од серијата Redmi Note 11

Read more

Nothing наскоро го пушта својот прв телефон - и тоа проѕирен

Read more

Првиот смартфон со камера од 200 MP пристигнува во јули

Read more

Motorola најави нов смартфон со камера од 200 MP

Read more
 

Гик

Twitter казнет со 150 милиони долари

Читај повеќе
  • filter

InSight Mars го испрати последното селфи од Црвената планета

Читај повеќе

Дали телефоните нè прислушуваат: Како знаат за што зборуваме и зошто добиваме реклами за тоа?

Читај повеќе

Универзумот се шири многу побрзо отколку што мислевме

Читај повеќе

Xiaomi претстави три модели на мобилни од серијата Redmi Note 11

Читај повеќе

Nothing наскоро го пушта својот прв телефон - и тоа проѕирен

Читај повеќе

Револуционерна терапија: Со вирус во борба против клетките на ракот

Читај повеќе

Moderna веќе тестира вакцини против мајмунски сипаници

Читај повеќе

Постигнувањето вештачка општа интелигенција е „завршена работа“

Читај повеќе