Google веќе го распродаде најскапиот телефон, а уште не е пуштен во малопродажба

Google Pixel Fold сега е достапен за преднарачка, но изгледа дека врвниот модел со 512 GB простор официјално го нема на залиха во САД.

Моделот со 512 GB е достапен само во Obsidian црна боја и покрај цената од 1.919 долари (1.899 евра), се чини дека е моделот што предизвикува најголем интерес кај купувачите.

Официјалната продавница на Google сè уште го има на залиха Pixel Fold од 256 GB во Obsidian и Porcelain нијанси.

URL

512 GB Pixel Fold сè уште е достапен за преднарачка во ОК, Германија и Јапонија. Телефонот ќе биде пуштен во малопродажба на 27 јуни.

За потсетување, првиот телефон со преклоп на Google  - Pixel Fold - се напојува со чипот Tensor G2, истиот процесор кој ја напојува серијата Pixel 7 и има импресивен систем со три камери на задната страна.

Тагови
реклама

Што треба да правите секој ден за да го стопите салото на стомакот?

Read more

Бектеши објави кои маркети се затворени оти не ги намалиле цените

Read more

Полски свештеници правеле оргија со жиголо, му се слошило, не му помогнале веднаш

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Мобилни

Први информации за серијата Google Pixel 8: Дали iPhone 15 добива „ривал во сенка“?

Read more

Apple започна со продажба на iPhone телефони произведени во Индија

Read more

Xiaomi ги претстави Redmi Note 13, 13 Pro и 13 Pro+

Read more

Xiaomi Redmi Note 13 Pro ќе има невообичаено висок капацитет на меморија и брзина на полнење

Read more
 

Гик

Lego престана да произведува коцки од рециклирани пластични шишиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Робот на њујоршката полиција ќе патролира во метро станица

Читај повеќе

Google од јануари дефинитивно ја гаси основната HTML верзија на Gmail

Читај повеќе

Зошто некои астрономи тврдат дека зад Нептун се наоѓа неоткриена планета?

Читај повеќе

Шесте најголеми безбедносни „дупки“ во Android и како да ги избегнете

Читај повеќе

Први информации за серијата Google Pixel 8: Дали iPhone 15 добива „ривал во сенка“?

Читај повеќе

Антиваксерите се помалку интелигентни, покажа огромна студија

Читај повеќе
  • play_arrow

Сондата на НАСА со примерок од опасен астероид стигна на Земјата

Читај повеќе

Windows 11 добива голема надградба, фокус на една функција

Читај повеќе