ФИФА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО КАТАР 2022

Горецка ја коментираше забраната за пиво во Катар

Германскиот репрезентативец Леон Горецка ја коментираше забраната за пиво на стадионите за време на Светското првенство во 2022 година.

„Не можам да разберам зошто оваа одлука е донесена непосредно пред Мундијалот. Организаторите ги прекршија ветувањата дадени кон навивачите. Ме буни и тоа дека пивото сепак ќе биде дозволено во одредени области на стадионот. Во ВИП просторот, односно во просторот за особено важни гости. Никој не може да го разбере ова“, изјави Горецка.

Тој одговори на прашањето од новинарите дали во случај на победа над Јапонија, денес ќе се слави со пиво во хотелот.

„Имаме сериозни барања за физичката форма, мора да посветиме посебно внимание на закрепнувањето. Мислам дека пивото после натпреварот нема да помогне во тоа. Не звучи како фудбалска романса, но така е“, рече фудбалерот од средниот ред на Баерн и Германија.

Германците попладнево од 14 часот во Доха играат со Јапонија во првиот свој настап на Светското првенство 2022.

реклама

Падна нов договор за цената на руската нафта

Read more

Експерименталната вакцина против ХИВ е успешна кај 97% од испитаниците

Read more

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Read more

Бојата на столицата може да открие дали имате висок холестерол

Read more

Фудбал

Шок за Бразил: Крај на Мундијалот за двајца репрезентативци

Read more

Моментот кога ни судијата не сака, ама мора да додели црвен картон

Read more

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Read more

Познати двојките од осминафиналето на Мундијалот во Катар

Read more
 

Спорт

Шок за Бразил: Крај на Мундијалот за двајца репрезентативци

Читај повеќе

Моментот кога ни судијата не сака, ама мора да додели црвен картон

Читај повеќе
  • play_arrow

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Читај повеќе
  • play_arrow

Леброн го престигна Меџик Џонсон во победата на Лејкерс

Читај повеќе

Познати двојките од осминафиналето на Мундијалот во Катар

Читај повеќе

УЕФА почна истрага против Јувентус

Читај повеќе

Германците во шок: Ова е срамота и целосна катастрофа

Читај повеќе

Најтажната фотографија од СП во Катар

Читај повеќе

Како изгледаше најлудата група во историјата на Светските првенства?

Читај повеќе